| MelisaObrien a întrebat:

Aș vrea să știu la ce profil să mă duc la liceu.Eu vreau să devin profesoară de geografie.(va rog nu spuneți ca liceul nu prea conteaza.Eu vreau doar sa imi spuneți un profil de liceu pentru ceea ce vreau să fac)

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Filologie sau turism. La filo ti-ar fi mai usor cu bacul pentru ca la facultatea de geografie se intra cu media de la bac

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pai chiar nu conteaza liceul. Du-te si tu la profilul Uman, iar apoi urmeaza o facultate de geografie.

| neutrino a răspuns:

Fa un liceu bun de profil uman si daca iti vei vedea bine de scoala si treci bacul, atunci nu vei avea probleme sa intri la aceasta facultate.

| Nemessys a răspuns:

Ti-as recomanda stiite sociale ( unde sunt eu si sa stii ca faci 2 ore de geografie pe saptamana. ), turism si. cred ca atata. Dupa poti face o facultate de geografie. Iti urez mult succes si sper sa devii ceea ce-ti doresti.