| blackheart26 a întrebat:

Bună TPU! Acum 2 săptămâni m-am despărțit de fostul meu iubit, o relatie de 3 luni cu bune și cu rele. Ne-am despărțit din cauza ca fratele meu mi-a avut contul de Messenger iar acesta a vorbit cu fostul meu iubit, fratele meu m-a îndemnat sa nu îi spun dar a aflat într-un final și tot eu am suportat consecințele, îl iubesc și țin la el, acum câteva zile voia sa ne împăcăm, având in vedere ca m-a jignit când am baut puțin și îmi zicea ca nu o sa ajung nicăieri in viața, și-a cerut iertare și l-am iertat dar de împăcat cu el nu mai vreau, a zis ori ne impacam ori îmi da block peste tot. Faza este ca mă doare sa îl las, eu de 2 săptămâni vorbesc cu un alt tip, cam rece ce-i drept dar facem pași, dar mă încurca fostul, pe el nu vreau sa îl las ca plecarea lui mă doare, a zis ca am timp pana duminica sa mă gândesc. Ce sa fac? Un sfat va rog! Fără mișto! sad

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Si pentru atata lucru ai nevoei de sfatul nostru?
Da-i pace, altul!
Ideea este ca: relatia a inceput cu bube in cap, minciuni si jigniri, ceea ce nu este bine, fiindca va continua asa si intr-un final va veti despartii. Odata increderea zdruncinata, nu se mai poate repara nimic.

Deci, ca sa evitati sa mi pierdeti timp inutil, fiindca o asemenea relatie nu are nici un viitor fericit sau lung, te sfatuiesc sa-i dai pace acestui individ si sa-ti cauti altul, cu care sa incepi o relatie noua, fericita, placuta, fara minciuni, fara frati care intra pe contul tau, fara fosti iubiti si fara sa mai repeti greselile trecutului.
Succes la o noua cucerire!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai numai tu poti sa te hotarasti pe care din ei il vrei cu adevarat... dar devreme ce si el vrea sa va impacati, te iubeste si el! Parerea mea e sa alegi pe cel care stie sa iubeasca nu un tip rece si indiferent!