| Mada4ghn a întrebat:

Am 13 ani si pe 25 august este ziua mamei mele. De mai mult timp chiar nu mi-a trecut prin cap sa strang bani sa ii cumpar ceva, dar de vreo luna am inceput, si deocamdata am 58 de lei. Imi puteti spune ce as putea face la varsta mea ca sa mai castig macar vreo 50 de lei? Cu tata sau cu bunicii nu vreau sa vorbesc pentru ca vreau sa ii iau pe cont propriu. big grin

4 răspunsuri:
| Laviutzza a răspuns:

Pai cel mai frumos ar fi daca ai face o poza impreuna cu mama si tatal tau.Adica o poza de familie, cumpara o rama, si poti si un parfumsmug. Femeilor le place parfumul:X:X:X.Si ca sa completezi reusita, cumpara-i o cutie de praline. Poate depaseste 58 de lei dar pana pe 25 august ma gandesc ca mai strangi.Te pupp:*:*:*

| mariy_4881 a răspuns:

Am trecut si eu prin situatia ta, insa eu strangeam baniide la scoala. banuiesc ca iesi in oras cu prietenii. ce ar fi sa mai reduci din banii cheltuiti pe nimicuri. eu am un magazin in fata blocului si lucram acolo de unde luam 10 lei in 3 ore. poate cunosti pe cineva care te-ar putea ajuta. cel mai simplu e sa te uiti la ceea ce vrei sa ii iei si ccand te-ai hotarat te fixezi sa strangi exact suma aceea. sper ca ti-am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea cea mai bună soluţie ar fi să îi cumperi ceva. Dar dacă nu eşti de acord cu asta, (dacă ai din ce) i-ai putea confecţiona ceva frumos. Mult succes!

| Roberta_9121 a răspuns:

Cred ca cel mai frumos ar fi sa-i cumperi ceva simbolic pentru ca daca stai sa te gandesti bine banii aceia intr-un fel aparte tot de la ea ajung la tine, deci e ca si cum si-ar cumpara ea ceva. Insa ar fi frumos sa-i iei un buchet de flori cu o felicitare,iar ca sa-i completezi ziua de nastere asigurate ca esti prima care te duci dimineata la ea sa-i spui la multi ani. Incearca sa-i faci o zii de neuitat, propune-i sa iesiti la un restaurant tu cu tatal tau si ea, in cazul in care nu aveti invitati. / Sau altfel spus ar mai fii frumos sa te pui de acord tu cu tatal tau sa-i faceti o surpriza. Face-ti un mic partyhappy. Nu-ti trebuie multi banii sa faci o persoana fericita, mai ales acea persoana fiind mama ta.happy PS. La multi ani pentru 25 augwinking