| ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ a întrebat:

Am 14 ani si 3 luni si trec clasa a8-a. Ei bine am o problemā. Mereu am incercat sa-i spun mamei ca as vrea si eu un sutien pentru ca am mai crescut si m-am mai dezvoltat. Ea: "" doamne fereste copilā! Ce e cu prostiile astea in capul tau? Eu: pai..eu vreau sa port si eu ma simt atat de prost la scoala ca toate colegele mele poarta pana si cele nedezvoltate. ( mereu ma face sa plang si sa ma simt ca o fetiscana de 10 anisad ) Prietena mea cea mai buna, are 15 ani. este clasaa10-a este mai nedezvoltata decat mine... si poarta sutien. I.am spus mamei asta si mi-a spus in felul urmator: "" ea este clasa a10-a! Eusickda, este clasa a 10-a dar este nedezvoltata... tu vrei sa spui ca eu nu port sutien ca, nu sunt clasa a10-a? Aici nu conteaza de varsta mamā! Cnteaza de cat de dezvoltat esti! Daca aveam 10 ani si aveam sanii cat o minge de fotball nu imi luai pentru ca aveam 10 ani? P:S : nu am bustiere, nici atat sutiene! Voi fetelor ce parere aveti? Dau fundā. sad

11 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Pai vorbeste cu mama ta,si spune-i frumos ca asta e ce iti doresti! Spune-i ca o sa il porti o zi doua sa vezi daca te incomodeaza, iar daca nu iti place, vei renunta la el! Daca nu, mergi tu frumos si ia-ti unul, nu are ce sa iti faca apoi.

| ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ explică (pentru Classy):

Am incerca. Mi le.a aruncat sad multumesc pentru sfat.

| Dontspeek a răspuns:

Poti sa incerci sa ii explica ca daca nu porti ti se lasa si doar vrei sa ii ai frumosi si fermi.

| zurick a răspuns:

Salut,draga!
Clasa 10?! Recunosc ciudat...Ce ar vrea sa nu porti deloc, eu am 13 si port si mama n-are absolut nimic impotriva.Ai putea cand vine vreo prietena de a ei sa o intrebi atunci stii sau sa intrebi persoana respectiva.Ai putea convinge rude, prietene de a ei sa o faca pe mama ta sa-si schimbe parerea.
Sper ca te-am ajutat si daca nu imi pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-i spui mamei ca te duci cu prietenele la film sau sa va plimbati in magazine, si sa-ti dea niste bani. Dar de fapt (daca vrei) te duci singura, iar daca nu vrei sa dai prea multi bani, du-te intr-un magazin de haine no-name, un sutien de acolo poate ajunge la maxim 20 de lei happy

| ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat dar mama mea abia daca ma lasa sa ies pe afara cu rolele... ea nu vrea sa am alte prietene in afara de fata de care v.am spus ca ii e frica ca anturajul ma va schimba. Ps: fata asta. prietena mea cea mai buna e de o alta religie nu ortodoxa si mama stie ca parintii ei au educato super bine si nu ar avea ce sa faca rau. Parca mi.ar alege prietenii. Acum nu vreau sa zic ca nu ma inteleg bine cu ea. o cunosc de cand aveam 5 anisori. sad sunt ca la inchisoare. apropo. am o sora peste cateva zile face 17 ani. acum 2 luni ia luat primul ei sutien. si I.am spus si am rugat.o sa ma ajute sa o conving pe mama sa-mi cumpere sutien si a spus ca ce. ea poarta sutien la 17 ani si eu la 14? A spus saport cand a purtat ea. Si am intrebat.o pe mama mea cand a purtat primul sutien si a spus la 18 ani jumatate. Ma pune sa ia maieuri peste maieuri pe mine

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa ii spui mamei tale sa te duca la medic pentru (inventezi si tu ceva ca te doare ceva) si cand ajungi la medic il intrebi daca ar trebui sa porti sutien.
EASY PEASY! big grin

| ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ explică (pentru LiviuAlexoiu):

M.ar duce la medic numai daca as fi pe moarte. serios

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ):

Well... atunci chiar nu am idee... v.v

| ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ explică:

Ar fi o idee rea sa port pe ascuns o perioada? Nu imi place cum suna ideea dar. sad

| yourprincess a răspuns:

Mai bine ar fi sa-i spui ca ti se vede prin bluza(mijlocul lor, adica sf++++++++, daca stii la ce ma refer), si ii spui ca arata urat si ca, copiii se iau de tine...