| SpeșălGirl a întrebat:

Am 15 ani si mama ma considera foarte mica.Ii spun ca plac foarte mult un baiat dar mai mult rade. Prietenul meu m-a invitat la majoratul verisorului sau. Iubitul meu are 16 ani.Si chiar as vrea sa merg cu el deoarece nu ne vedem prea des si nu am ce sa fac rau.Doar o sa stau la masa si o sa ma uit,dar o sa fiu impreuna cu prietenul meu, e tot ce vreau.Cum i-as putea explica mamei astfel incat sa ma lase?

6 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Explica-i mamei tale sa fie mai intelegatoare, ca ai si tu nevoile tale ``biologice``si sentimentale legate de iubitul tau si ca nu e o solutie sa te tina ``inchisa``in casa.

| ElenaGhilbert a răspuns (pentru lplostonyou):

Inca nu e cazul cu cele biologice!happywinking

| T0T a răspuns:

Mama ta are dreptate. Esti prea mica si habar nu ai de ceea ce simti. O sa iti dai seama mai tarziu de asta.

| Scarlettt a răspuns (pentru T0T):

Pentru ce are dreptate? Doar n-a zis ca vrea sa se **** cu el, a zis ca vrea sa mearga si ea la o petrecere cu prietenul ei sa se bucure de varsta. Aoleu cu gandirea ta

| minrest a răspuns:

Zici ca esti mare. Totusi recent prietenul tau te-a invitat la o petrecere unde urmau sa fie numai baieti, iar ca sa te convinga a spus ca vrea sa petreceti timp impreuna. Manipulare emotionala. Dar manipularea a fost atat de eficienta incat are efect si acum, dupa o saptamana, dupa cum arata argumentul folosit de tine: ''nu ne vedem prea des''. Asta arata ca persoane mai in varsta te pot manipula cu usurinta. Practic el iti face aceeasi oferta, un pic cosmetizata. Buna ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dor nu te astepti sa iti ceara sfaturi de cum sa faca economii nu? desigur ca te "considera foarte mica".