| MarianPapuc98 a întrebat:

Am 15 ani si nu am avut nicio iubita pana acum. Mai multe fete si-au aratat interesul pentru mine in trecut dar am fost prea timid ca sa vorbesc cu ele. De obicei vorbesc cu fetele mai urate deoarece nu sunt timid atunci cand vorbesc cu ele, dar cand e vorba sa vorbesc cu o tipa mai frumoasa, ma pierd si nu mai stiu ce sa fac, dar asa cu cele mai putin placute la aspect vorbesc fara probleme. Multi o sa raspunda asa : O sa iti gasesti tu prietena, dar problema este ca nu cred ca voi gasi o prietena care sa imi placa si o sa ajung la varsta 20 de ani fara sa fi avut o prietena. Chiar daca imi place o fata, ori nu am curajul sa ma bag cu ea in seama, ori se uita dupa "golani fumati" cu x ani mai mari decat mine. La liceu nu am pus ochii pe nicio fata si da, cred ca o sa raman singur toata viata. Faza e ca eu am fost intr-un accident de masina foarte grav si nu am putut manca o luna, m-am hranit pe pastile, si am slabit grav si nu mai am aproape deloc muschi. Sunt inalt de 1, 89M si nu pot zice ca sunt o slabatura deoarece am fund mare, burta si putin solduri. Ce sfaturi imi puteti oferi ca sa mai scap de singuritatea asta, stau toata ziua pe PC fara rost cand altii se plimba cu prietenele prin parc, nu ma intereseaza o fata super frumoasa, vreau doar sa am o jumatate.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu zic sa nu disperi sa iti cauti pe cineva doar ca sa fii in "randul lumii". De ce atata graba doar sa ai pe cineva langa tine. Mai bine fa-ti prieteni cu care sa iesi si sa te distrezi. Ai doar 15 ani pana la urma, nu iti inteleg disperarea si gandurile negre cum ca o sa ramai singur toata viata. Dramatizezi prea mult. Ce crezi, ca toata lumea la 15 ani are cate o iubita?

| SergiuBoss11 a răspuns:

Esti rauwinking...atunci cand vei iubi o fata nu iti va mai pasa de aspectul fizic urata, jumatate, sau frumoasa...nu te mai lua dupa astia care iti spun "ba, eu la 15 ani am avut o mie si una de femei"winking, mereu infloresc situatia.
daca vrei mai multa incredere in tine apuca-te de un sport ajuta foarte mult!
laughingoricum, sa stii ca e amuzant felul cum ai vorbit despre "fomei", ca despre capre.
daca nu te poti apuca de un sport, atunci incearca sa vorbesti cu ele...la inceput va fi greu, pana iti dai drumul la gura

| CBogdannnnn a răspuns:

In primul rand nu te speria si nu dispera.Am avut si eu problema asta si am rezolvat-o spontan luandu-mi inima in dinti.
Dar, daca vrei sa rezolvi problema cu timiditatea treptat si permanent, iti sugerez sa incerci sa iesi din "zona de confort". Cauta online despre ce este si cum sa iesi din ea daca nu stii.
Sper ca te-am ajutat happy