| OliverHeldens a întrebat:

Am o problema mica sa zic asa.
Am 17 ani aproape, n-am avut nicio prietena si chestia asta e putin "ciudata" pentru mine.
Sunt mai timid de fel si efectiv nu am curajul de a intreba o fata daca vrea sa iasa cu mine etc.
Aveti o solutie macar sa trec de "frica" asta?

6 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Îți garantez că e mult mai bine dacă vorbești între 4 ochi cu ea și fără alte persoane care te cunosc sau o cunosc lângă tine.
Deci, poți să îți iei inima în dinți să o întrebi.

| danutzu96 a răspuns:

Nu e ciudata deloc. Iti vine si tie vremea.

Răspuns utilizator avertizat
| OliverHeldens explică:

Asta e problema, mi-e frica ca s-ar putea sa primesc alt raspuns decat cel dorit sau mai rau etc.

| Anonima111111111111 a răspuns (pentru OliverHeldens):

Si daca primesti alt raspuns decat cel dorit, viata merge inainte, incepi sa inviti alta tipa. E greu la inceput, ti-e teama de esec, deja gandesti negativ cand crezi ca se poate sa refuze.dar pana nu faci ceea ce iti e frica, nu vei scapa de timiditate. Dupa ce vei face un pas spre schimbare, totul va fi mai usor..Increderea in tine conteaza mult, spune-ti inainte "Sunt un baiat simpatic, nu ar avea de ce sa refuze. daca refuza, ea pierde!". Curaj, gandeste-te ca poti primi raspunsul dorit!

| S3nZ a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa iti iei inima in dinti. Chiar daca te refuza, măcar nu stai cu sentimentul ala in tinewinking nu te panica daca esti refuzat. Doar acceptă si treci peste. Cand o întrebi ar fi mult mai ok daca ai intreba-o fata in fata si confidențial. Stiu ca e simplu de zis si greu de facut, dar priveste lucrurile altfel, ca e o simpla intrebare si gata. Sa-ti iei inima in dinti e singura solutie.