| MirunaSunrise a întrebat:

am 17 ani, iar pe parcursul acestor ani m-am considerat o persoana foarte ghinionista in ce priveste o relatie.Vazand asta am inceput sa ma focalizez mai mult pe scoala, cu un oarecare efort am reusit sa am o medie destul de mare, problema acum incepe.In urma cu 3-4 saptamani am cunoscut un baiat care este si primul meu prieten, greu de crezut incerc sa ascund asta cat pot de mult, deoarece la 17 ani sa ai primul prieten e considerata a fi o rusine si nu inteleg de ce, ma rog.De cateva zile suntem impreuna, eu incerc sa ma pot impartii intre scoala si el, scoala fiind mereu pe primul loc pentru mine, cu toate acestea nu as vrea sa-l pierd cu toate ca pe noi ne-a atras aspectul fizic si nu "sentimentele incredibil de profunde".Nu stiu cum sa fac sa dau mai multa importanta relatiei, caci eu ma plictisesc foarte repede, desi el s-ar parea ca e mai implicat din punctul asta de vedere, faptul ca arata bine si ca multe fete il plac, ma face sa ma ingrijorez si mai tare pentru ca eu chiar nu stiu cu ce sa vin nou incat sa-i atrag atentia in continuare nu vreau sa apara asa numita monotonie, iar acum ca e iarna nu putem decat sa iesim prin pub-uri...iar eu sunt genul de persoana care imi doresc foarte mult ceva iar cand in sfarsit am dau cu piciorul iar de data asta vreau sa ma schimb...Va rog un sfat!

1 răspuns:
| mylifedance a răspuns:

Pfff in primul rand nu trebuie sa ai nici o rusine pentru ca e primul tau prieten. Toate au un inceput la randul lor.- Daca tu iti doresti cu adevarat ca aceasta relatie sa mearga atunci implicate si incearca sa'i demonstrezi ca ti la el, si fara sa te plictisesti laughing Iti zic asa pentru ca mai tarziu sa nu fie prea tarziu si sa ti'l ia alta. Pentru ca asa sunt baieti daca nu vad prea multa atentie gata next. Iti doresc mult succes. Nu fi nebuna si te plictisi de el, asa e la inceput, daca chiar iti place de el incearca sa te schimbi cum zici tuwinking