| RebeccaGrm a întrebat:

am 18 ani jumătate și sânii mei au crescut in ultima perioada, parca sunt mai plini, mai tari, mai umflați, se vede clar o diferența și nu înțeleg cum, pentru ca eu știam ca nu se mai pot dezvolta după vârsta de 18 ani. Acum 2 luni mi-am început viața sexuală, sa fie oare din cauza asta? Dar dacă era de asta, de ce abia după 2 luni au început sa crească? Eu nu simteam mare lucru la început, mai mult durere mai ales in prima luna și cam de 1 luna am început sa simt placere, are vreo legătura? Asa cresc sânii când îți începi viața sexuală și începi sa simți placere sau sunt însărcinată și d-aia au crescut? Țin sa menționez ca nu ma dor sau altceva. Mulțumesc, fundița celui mai bun răspuns

6 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Pot sa creasca si cand iei in greutate sau iei anticonceptionale.

| Dana2103 a răspuns:

Cresc si scad de la tulburari hormonale, schimbari in greutate corporala si medicamente ca anticonceptionalele. Sanii se dezvolta complet dupa prima sarcina, cand alaptezi.

| RebeccaGrm explică (pentru Dana2103):

Nu am luat nici un greutate și nici anticoncepționale nu iau, am luat pastila de a doua zi acum ceva timp și probabil am tulburări hormonale de la ea, mulțumesc frumos happy

| Dana2103 a răspuns (pentru RebeccaGrm):

Pai aia este cauza

| AlexValentinn a răspuns:

Vai, voi pentru orice chestie intrebati daca e normal sau nu. Si ce daca ti-au crescut sanii? Eu stiam ca voi fetele sunteti inebunite de sanii mari si tu in loc sa te bucuri esti panicata. Mai e unu pe aci de a intrebat ce inseamna daca o fata il saluta. Sunteti mortali. De ce nu intrebi de ce rasare soarele sau alte intrebari...