| PanaDeIdei69 a întrebat:

am avut o framantare de ceva zile.
Ma jucam linistit la calculator pana cand am dat de o fosta iubita si greseala mea a fost sa ma intorc inapoi la ea, dupa ce ne-am despartit din nou, mi-am reamintit despre o fata care imi placea din clasa a 3-a, a4-a ceva pe acolo.
Am vazut ca are Facebook si-am vrut sa o caut, (ea este increzuta mai mult si nu se comporta frumos cu lumea, doar cu niste cunostinte de la scoala, care n-am stiut ca le cunoaste). Si cand eram mici i-am zis ca imi place de ea.
Dar ma mir, ea nici nu-i place de mine dupa cum vad, si m-a si uitat.

Si nu vrea sa vorbeasca cu mine, dar nici n-am avut treaba cu ea in viata mea, au trecut ani de cand am vazut-o vreodata. Chiar daca ne-am vedea, ea nu m-ar suporta pentru ca este chiar enervanta.

Am stat dupa ea, am cautat-o de multe ori, si tot ce pot sa primesc este ca ce-i de la scoala sa-si bata joc de mine. 2 Baieti ii placeau de ea, si nu o lasau in pace, o atingeau si chestii, si cand ma uitam la chestia asta ea zambea spre mine... nici n-as putea s-o iert. Plus cand eram mai mici, niciodata n-am vorbit cu ea, s-au sa ma joc. Ea nu ma suportat niciodata.

Ca nu sunt destul de matur si ceilalti baieti da, mai era un baiat care era cel mai bun prieten al ei care tot ii placea de ea, teoretic toti baieti le placeau de ea, dar nu era vina mea, in clasa a3-a sau a4-a cum poate ca cineva sa fie matur. N-as fi vrut sa fiu matur, sa-mi dau copilaria peste cap.

Intrebarea este, cum pot sa uit despre ea? despre amintiri si totul, n-as mai vrea in viata mea sa aud despre ea. Ea nu ma cauta deloc, si niciodata nu i-a placut de mine. Tot am amintirile alea din clasele putin mai mici cum am mentionat sus. Si culmea, chiar daca as vrea sa uit de ea, tot imi place de ea... mi-am creat niste iluzii in cap.

3 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Amnezia e soluția.

| PanaDeIdei69 explică (pentru CdeMetal):

Doar pentru tine este valabila daca gandesti la asa ceva, am pus o intrebare simpla, sa am o iubita ca sa uit de aia nici in gand nu mi-ar sta sa ma mai ocup dupa jite. Pentru tine caterinca este o pr-stie. Mi-am pierdut timpul numai citind argumentul invalid. Iesi de pe intrebarea mea. Merci.

| DrGoogle a răspuns:

In general cel mai usor iti spun din propria experienta, daca vrei sa uiti o persoana este sa iesi in oras sa te distrezi si sa iti faci o noua iubita care sa umple golul lasat.
Succes