| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.am cosuri pe frunte..am 16 ani si vreau sa scap de ele, is inestetice si nu suport sa ma dau cu fond de ten vara, folosesc doaar pudra vara.cum pot sa scap de ele? nu e acnee, stiu sigur. nu vreau sa ma dau cu tot felul de creme sau lotiuni. ceva natural gen ceai de galbenele/ musetel? nu stiu. va rog sa imi dati raspunsuri doar daca stii solutii bune, nu va chinuiti sa imi raspundeti aiurea. muuultumesc. happy

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Mie cand imi apare un cos dau cu tinctura de propolis.
seara inainte de culcare ma spal pe fata cu Dove apoi imi dau cu tinctura de propolis (o iei de la farmacie, plafar) si stau cu ea pana dimineata.
imi trece cam in 2-3 zile. dar dau seara de seara pe acel cos pana dispare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite destule motive in dezavantajul Zineryt'ului in caz ca aveai de gand sa-l cumperi http://didiglamour.blogspot.ro/2012/07/despre-zineryt-fara-perdea.html si cum am zis eu recomand Ivatherm Akne Syt.
De ce? Pentru ca eu am fost in vacanta la tara si acolo imi las tenul liber si din cauza aerului " curat " eu ma umplu de cosuri in piele ( monstruleti de aia mari si rosii ) chiar daca tenul meu nu prea are treaba cu acesti monstrii decat la ocazii speciale :">. Si revenind la eficienta, trec in 3 zile acele cosuri.
Ce e drept eu ma dau o singura data pe zi, ei recomanda de doua ori ( dimineata si seara ). Crema se gaseste in farmacii si costa intre 40 si 45 lei si chiar se merita sa o ai in casa. Eu o am de la inceputul lunii aprilie si se tine bine.

| Srobert a răspuns:

Incearca o crema pentru cosuri, hidratarea fetei si spalate des pe fata si pe maini ( pe maini pentru ca le pui pe fata) incearca sa eviti lucrul asta

| hailie a răspuns:

Poti incerca Zynerit, la mine chiar a functionat, sau de asemenea spalate zilnic sau de 2 ori pe zi cu apa si cu Protex pe fata, si asata a functionat la mine