| anonim_4396 a întrebat:

am in clasa cam 6 sau 7 fete care fumeaza sau au incercat.Eu nu imi doresc sa fumez sau sa incerc vreodata + sunt alergica la fumul de tigara si la un bal unele fete care nu fumau au inceput si ele adica au incercat. ce ar trebui sa fac ca sa nu patesc asa ceva? Adica ca sa nu fumez? Sa le scot din anturajul meu, asa-i? pentru rasp cu : incearca sa fum. sau alte prostii de genu dau abuz.

2 răspunsuri:
| OnutzZa_2537 a răspuns:

Nu the lua dupa ele!
sh prietenii mei beau bere de rup!
sh stem ink kei mai buni prieteni si eu nu a trebuith sha mha apuk de bauth.big grin o fundita mik?batting eyelashes:]

| Andreea_5571 a răspuns:

Daca tu consideri ca ele te influenteaza negativ sau te indeamna sa faci aceste lucruri scoate-le imediat din anturajul tau. Daca nu iti place ceea ce fac ele te sfatuiesc la fel sa le ignori. Dar aceasta decizie depinde de tine. Nu uita ca prietenii ti-i faci singura. Sper ca ti-am fost de folos!