| DianaLovee123456789 a întrebat:

Am in clasa o colega care este cea mai buna prietena a mea de la gradi. De cateva saptamani parca a inceput sa isi bata joc de mine, spunand ca sunt urata(asa ma consider si eu dar nu e frumos...). am fata rotunda, ca ma imbrac urat etc. Si pe mine ma deranjeaza foarte mult cand imi spune asta. Cateodata ma apuc de plans pe ascuns. Nu stiu cum sa mai reactionez. Sa nu mai vb cu ea? de la un timp chiar isi bate joc de mine. Chiar nu stiu ce sa fac... Voi ce ati face in locul meu? sad

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Urează-i succes în găsirea unei prietene frumoase. Și las-o liberă, nu-i mai solicita atâtea lămuriri. Tu fii ceea ce ești și acest lucru e de ajuns. Important e să te îmbraci curat, dacă părinții tăi nu își permit (încă) să te îmbrace în ținute moderne, luxoase sau elegante. Uneori și ținutele simple, accesorizate cu diferite elemente au farmecul lor. Fiindcă și micile detalii contează, dacă ai gust și înveți să le combini frumos. Hai, capu' sus!

| T0T a răspuns:

Ce oameni mă, parcă e lesbiană și te alege de gagică.

| Doub a răspuns:

Mi-as cumpara o saorma si i-as da cu ea in cap.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

sad Bunatate de saorma o arunci pe degeaba.

| KillMePlease a răspuns:

O ignori.
Efectiv o ignori, nu te mai interesezi de persoana ei, nu o bagi în seamă, nu îi vorbeşti şi se va plictisi la un moment dat să te jignească văzând că vorbeşte singură.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o mai bagi in seama.
Nu-i raspunzi, o ignori.
Daca va continua, o iei frumusel intr-o parte si ii spui
" Asculta, eu nu te-am jignit.
Daca nu iti convine de mine, macar nu ma mai vorbi.Cel putin din respect."