| Ammy2001 a întrebat:

Am in clasa un coleg care am observat ca se uita mereu la mine, iar cei mai buni prieteni ai lui imi zic ca respectivul ma place? Acum nu stiu ce sa cred si nu e prima data cand aflu ca ma place. Voi ce ziceti, sa ii cred pe colegi sau nu?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Cei mai buni prieteni ai lui? sunt niste tradatori dupa cum vad eu laughing glumesc, dar am si dreptate in acelasi timp.
uite cum stau lucrurile. e simplu. baiatul te place si este timid. poate se teme sa nu-i ranesti sentimentele pe care le are pentru tine. sa nu razi de el pentru ca ii place de tine. de asta e timid.
asa e el mai sensibil. dar daca stai bine sa te gandesti si tu esti sensibila in anumite privinte. nu-i asa? deci nimic rau in a fi sensibil. totusi prea multa timiditate nu-i buna.
dar tu...tu ce crezi? tie iti place de el? apropie-te de el si imprieteniti-va. vorbeste tu cu el si se va deschide fata de tine. va prinde curaj cu timpul. chiar spune-i ca ai vrea sa-l vezi zambind mai des.

| Ammy2001 explică (pentru Xpressurself):

Da, sunt timida si eu si ai dreptate. Nu rad de sentimentele lui! Imi place de el, nu e un coleg rau. E destept, frumos si de treaba.

| Ammy2001 explică (pentru Xpressurself):

Multumesc!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles,iti sunt colegi si prieteni nu dusmani care sa-ti doreasca raul.

| SkyPilot a răspuns:

Crede-i, dar daca e posibil nu face tu primul pas. Arata-ti interesul pentru baiat, zambeste-i cand ii intalnesti privirea dar lasa-l deocamdata pe el sa te invite sau sa-ti faca declaratii.

| grab a răspuns:

Da, crede-i ca te place. cam asta e principalul motiv pentru care se uita la tine un baiat asa mai lung... happy

| genifar45 a răspuns:

Încerca să te apropii de el și fa câteva glume și vezi cum reacționează.