| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

am intrat clasa a 12-a si sunt la profilul stiinte ale naturii. Voi da bacul si la biologie si doamna profesoara ne preda foarte multa materie care nu se da la bac
Ce carte as putea cumpara in care materia sa fie sintetizata, dar sa fie exact strictul necesar pentru bac?
Nu imi place biologia si nu vreau sa ma chinui cu cine stie ce nota, un 6 la biologie ar fi deajuns.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Https://www.librariaonline.ro/......-p10076424 Cartea asta ti-o recomand. Totul este foarte bine structurat, foarte usor de inteles. Este exact ce trebuie pentru BAC. Eu am luat 9.40, invatand doar de aici. Am citit de 3 ori teoria si am rezolvat de 3 ori toate testele.