| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

am intrat clasa a 12-a si sunt la profilul stiinte ale naturii. Voi da bacul si la biologie si doamna profesoara ne preda foarte multa materie care nu se da la bac
Ce carte as putea cumpara in care materia sa fie sintetizata, dar sa fie exact strictul necesar pentru bac?
Nu imi place biologia si nu vreau sa ma chinui cu cine stie ce nota, un 6 la biologie ar fi deajuns.
Funda

2 răspunsuri:
| Omori a răspuns:

Cumpara-ti culegerea de la Corint(varianta 2016). Pentru clasele 9-10 sau 11-12, depinde ce materie preferi.E bine sintetizata si are si 50 de variante de bac, fiecare subiect cu rezolvari complete.

| Agapi a răspuns:

Cauta pe internet optiuni la biologie pentru bac. Sper ca am fost de ajutor. Funda?