| heyromania a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta odata dar nimeni nu a fost in stare sa raspunda serios numai mistouri peste mistouri deci... eu sunt foarte timid, rusinos si altele de genu, atatea fete frumoase vad, si nu stiu cum sa le abordez, cuceresc. Spunet-mi va rog cum ii sa ai o prietena si cum sa te comporti dar cel mai important raspundeti la intrebare de sus cum sa le cuceresc, abordez chestii de astea... Nu e vorba de o anumita fata!

Răspuns Câştigător
| SoulEater44 a răspuns:

Buna! In primul rand saluta-le respectuos! Fetele din ziua de azi s-au saturat de smecheri asa ca daca intalnesc unul care sa semene cu tine, cu siguranta te vor aprecia! Apoi, daca o intalnesti pe,, aleasa,, cheam-o la o plimbare. Discutati in principiu banalitati ca sa va cunoasteti si ca sa inceapa sa se simta in largul sau cu tine ( ce mai faci, ce-ti place sa faci in timpul liber, ce hobby-uri ai, ce filme iti plac, chestii de genu) iar la sfarsit cere-i numarul de telefon sau adresa de mail dar cel mai important, nu o face arogant! Arata ca iti doresti sa o cunosti dar ca nu faci pe smecherul; fi doar tu! Daca ti-l ofera, discutati si devaniti amici. Cateva zile ( 5-7 zile) continuati cu plimbarile daca ea nu sugereaza alceva. Dupa aceea ar fi o idee buna sa o scoti la un film sau la un suc. Peste inca vreo cateva zile daca crezi ca esti pregatit, intreab-o daca vrea sa fie prietena ta (din nou, in felul simplu si fara gesturi de smecher) Bafta! Sper ca ti-am fost de ajutor so crede-ma, problema ta nu merita sa fie pusa la misto! Nu esti singurul care trece prin asta! Spor la,, agatat,,!winking happy

7 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Abordarea unei fete depinde si de ce fel de fata e...
Eu ma voi referi la fetele de treaba, alea dragute, dar si inteligente, nu la materialiste, sper sa ma intelegi!
Ca sa abordezi o fata trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa nu tremuri din toate incheieturile ca dupa aia si tu, dar in special ea, va veti simti foooarte jenati de situatie. Daca rosesti cumva, nu-i problema! Sa vada si ea ca esti sincer si chiar o placi, nu ca doar faci misto! Poti sa nu incepi direct cu "Hai sa iesim undeva", ci sa o abordezi putin mai diferit. Ai putea sa ii spui ca e frumoasa si sa va cunoasteti un pic. Restul de cunostinta il faceti la o prima intalnire happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti cuceri orice fata dupa un plan bine invatat pe dinafara. La urma urmei, ceea ce sper eu ca vrei tu de fapt, este sa devii sociabil. Doar nu ai de gand sa incerci sa cuceresti orice fata de pe strada, fara sa stii nimic despre ea. Cati ani ai? Si eu sunt timida, dar nu alerg dupa dragoste, adica de ce as face asta? Se va intampla la momentul potrivit. Gandeste-te ca poate nu esti pregatit(psihologic vorbind). Cum spuneam, ar trebui sa te concentrezi pe cum sa devii sociabil(materie in care nu te pot ajuta, nu vad o solutie nici macar pentru mine).
Imi imaginez ca nu iti sunt de folos, dar a fost parerea mea sincera, va veni si momentul tau, cand te astepti mai putin, iar atunci sa fii tu insuti.
Si nu confunda dragostea cu atractia, doar pentru ca e frumoasa, nu e un motiv sa iesi cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga doua pahare de Vodka Absolut. Nu e nici un misto la mine asa a mers. happy
succes

| Numero1 a răspuns:

Pai in general nu este o mare filosofie. Fetele in ziua de azi cat si de la inceputuri au avut fiecare preferintele lor, asa ca fetele se deosebesc si la fiecare vei gasi o gandire diferita.Dar iata cateva tehnici care se abordeaza in general. Trebuie sa fii un baiat calm destins si sigur pe el atunci cand abordezi o fata, trebuie sa o faci lejer ca si cum ai avea totul sub control. Fetelor le place sa rada si de aceea tu va trebuii sa faci acest pas important, daca o faci sa rada (poate cu un joc de cuvinte, o gluma etc), mai departe o sa-ti fie mai usor(trebuie sa ai si simtul umorului dezvoltat). Daca o vei face sa zambeasca cu un compliment atunci e clar ca i-ai gasit slabiciunea, ori care ar fi asta daca o gasesti profita de ea, complimenteaz-o din ce in ce mai mult pana se va inrosi toata si va incepe sa te priveasca altfel.Foarte usor o poti manevra, poti gasi un subiect care sa-i placa si incet incet te apropii de ea dandu-i de inteles care sunt intentiile tale, ea isi va da seama cat de mult o placi si va accepta, de exemplu daca te-ai aseza exact langa ea unul lipit de altul iar ea se va uita la tine zambind atunci e clar ca e a ta.In general astea conteaza,gesturile precum atinsul ei,fata ta zambind intruna,complimentele care se duc glont direct spre ea ametind-o si inrosind-o,vorbele frumoase,si farmecul tau o va face sa nu-si mai dea seama ce s-a intamplat si cat de repede ai vrajit-o. Deci ce am inteles noi, ca de-acum incolo cand vezi o fata care iti place, te duci la ea zambind,ai spui daca poti sa te asezi si incepi sa te prezinti, faci o observatie despre vreme sau imprejur, incepi sa o complimentezi(te joci cu mintea ei), va dati la taclale, ai spui intentiile tale cu ea si eventual in cele din urma o atingi pasional, mai departe sunt sigur ca te descurci.
Bafta!

| LauraLauraAlexandra a răspuns:

Nu trebuie sa le acorzi nici prea multa dar nici prea putina atentie pentru ca apoi n-o sa le convina.fii original in tot ceea ce faci si fa-ti curajul sa socializezi cu ele. sunt fete carora le place sa fie abordate de baieti dar sunt si fete care ii abordeaza pe baieti...doar asteapta daca nu ai curajul sa faci primul pas.e imposibil sa nu te remarce cineva indiferent ce varsta ai.

| k1d0TeK a răspuns:

Sunt 4 passi usori...
1. Uita-te la ia in ochi si zii ca o iubesti
2.La fete le place baieti timizi dar cu iele nu cu baietii fetele cer protectie
3. Nu lasa un baiat sa se ia de ia in nicun fell daca esti de fata
4.Sa no lasi balta
Si cam atat...

| mamasiita a răspuns (pentru k1d0TeK):

Wow! esti chiar un geniu! raspunsul tau ar trebui postat pe http://analfabeti.ro/
nu e corect,, la fete le place baiti timizi,,, varianta corecta este,, fetelor le plac Baietii Timizi,,