| Amalia a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! Am de facut o compunere la Lm romana. in care sa descriu in 20-25 randuri. o casa taraneasca
Daca avetii niste idei. sau link. orice!
Funda + Vot!

2 răspunsuri:
| PokeEdy a răspuns:

Casa taraneasca
Hey, ma numesc Valy! Eu m-am nascut la tara.Acum,la 36 de ani,locuiesc in Italia, este foarte bine altaturi de copii sotia si prietenii mei.Dar totusi, imi lipseste ceva.Casa mea natala de la tara.Ea mi-a oferit adapostul si caldura necesara.Si copii mei pe nume Danut si Seby ar vrea sasi cunoasca bunicii.Sotia mea, Silvia, ar vrea sasi conoasca socrii.Chiar si eu as vrea sa-mi revad mama care mi-a dat nastere si tatal care m-a crescut si mia oferit iubirea necesara oricarui copil.Peste doua saptamani plecam din Italia la tara,la casa natala,la parintii mei, la catelul meu din copilarie, Sparky!
Copii sunt nerabdatori si sotia incantata.
Au trecut 2 saptamani si ne aflam la casa taraneasca alaturi de parintii mei. Daca nu veneam,nu aflam de boala mamei, deoarece ei nu au bani de telefon.
Copii se joaca cu Sparky, iar sotia asculta cum mama ii spune ce nazbatii facusem in copilarie.
Eu stau cu batranul meu tata la soba spunand povesti.Am un sentiment de bucurie caci mi-am vizitat parintii.
Voi cum ati proceda daca ati fi intr-o tara straina si var fi dor de cineva drag?
Eu am 10 ani fara, nu sunt adolescent sa nu crezi ca mi s-a intamplat asa ceva.Succes!

| Andrei_Cazan_1989 a răspuns (pentru PokeEdy):

Frumoasa! auzi ce note ai la romana? te intreb numa asa