| cscurtoiu a întrebat:

Bună, TPU! Am niște "probleme", dacă le pot numi așa.

Deci : acum 2 seri,din senin,un tip s-a dat la mine. Inițial am crezut că face mișto de mine, dar apoi m-a condus acasă,am mai vorbit puțin și mi-a cerut numărul de telefon.Eu nu am semnal prea mult în casă,și nici mesaje, așa că nu i l-am dat, pentru că ar fi observat mama dacă aș fi vorbit noaptea la telefon pe afară. și nici tipul nu mi se părea așa de "interesant".
M-a pupat ( probabil să mă facă să îi dau numărul ) și s-a mai rugat puțin de mine, dar tot n-am cedat, așa că eu am intrat în casă tremurând ca varga și el s-a dus la naiba să-l ia.

Acum "problemele" : - tipul mi-a dat primul sărut;
- deși nu îmi place Dan, m-am gândit cam mult la el de atunci;
- el are 16 ani, eu 13;
- ieri seară a venit cu "gașca", dar eu a trebuit să plec pentru că era cam târziu. Și el știa că nu pot să stau mult afară.

Cum am mai spus, dacă nu îmi place de ce mă gândesc atâta la el? De ce am un gol atât de mare în stomac? O fi din cauză că a fost primul care m-a sărutat? Mie una mi s-a părut cam "exagerat" din partea lui să facă asta. Nici măcar nu mă întrebase cum mă cheamă + că am vorbit foarte puțin, iar el cică " Păi și eu te cunoșteam,frumoaso, dar doar așa... din privire " + el știa că nu mai sărutasem pe nimeni, pentru că mă întrebase dacă am mai avut vreun prieten.

Aveți vreun sfat, ceva? Fundăă...

Răspuns Câştigător
| deliqventa13 a răspuns:

A vrut sa iti ramana in minte furandu-ti primul sarut,sa iti amintesti de el happy Problema e ca tu esti prea mica pentru a avea o relatie, poate el nu vrea o relatie cu tine, poate vrea sa profite de tine, daca stii la ce ma refer. Poate ca are treaba, si de aceea vine seara tarziu

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

E prea insistent oricum. Dacă nu îl vrei lângă tine atunci scoate-l din viaţa ta definitiv.
Cum faci asta?

Îi spui că nu eşti genul lui şi că nu vrei un iubit la vârsta ta. Dacă nu înţelege atunci are o problemă.

| cscurtoiu explică (pentru Dariusuu):

Eu mă gândesc că dacă ar fi vrut cu adevărat să mă vadă, ar fi venit aseară mai devreme. Și probabil și-a bătut joc de mine; când eram cu prietenii în jurul nostru vorbea cu puțină aroganță, da' apoi se "trezește", e drăguț, apoi dispare.

| ElenaSA a răspuns:

Da, poate de la primul sarut si poate te-a impresionat insistenta lui, interesul pentru tine.

| DiyanAndorea a răspuns:

Eu zic sa ai grija.Mie una mi se pare cam periculos.El e mare si ii sta capul la prostii.Eu zic sa incerci sa il eviti. Tipul asta de oameni sunt periculosi si vicleni!