| meryrene a întrebat:

Am o intrebare Cum poti sa te impaci cu o prietenaa Este o situatie mai delicate pentru ca ea s-a suparat pe mine pe nedrept De exemplu:
1)eram in excursie cu scoala si m-a rugat sa intreb un baiat de cine ii place Cand eu vorbeam cu el, ea a venit si i.am zis sa stea putin, iar ea s. a suparat pe mine ca nu o bag in seama Eu am incercat sa ii explic ca vorbeam ceea ce ea m-a rugat.
2) sau odata la o petrecere nu mai vorbea deloc cu mine nu ma baga in seama ma vorbea pe la spate sh le. a facut pe celelalte fete sa nu mai vorbeasca cu mine. Dinnou am incercat sa vorbesc cu cineva. Sh de data asta l-am gasit tot pe acel baiat. Intrucat este cel mai bun prieten al meu. Asa ca am vorbit cu el, iar ea s. a suparat ca pe ea nu o bag in seaama.
Ori ce as face ea e nemultumita. Incerc tot timpul sa las de la mine si nu reusesc sa ii fac pe plac. Ea e intodeauna geloasa ca eu stau cu acel bainat cu care ma inteleg foarte bine.
Daca as intreba. o dc e geloasa sau daca e geloasa ca stau cu el ea ar zice ca nu e. Dar se vede pe fata ei ca este.
As vrea si eu niste sfaturi. Ce sa fac sa ma impac cu ea? ....fiindaca tin foarte mult la ea. O consider ca pe o sora sad

Răspuns Câştigător
| Alesssya a răspuns:

Nu prea iti este prietena crede-ma o prietena nu te-ar folisii, o prietena nu ar intoarce pe toata lumea in potriva ta. Mi se pare putin cam prefacuta. Eu zic sa lasi totul asa si daca ea tine la tine cum ti tu la ea te va cauta. Nu te umilii in fata ei ca nu ai de ce. Nu ii permite sa te vorbeasca pe la spate daca tu nu o faci.Si in primul rand nu mai pune la suflet tot. Sunt multe greutati in viata trebuie sa le faci la toata fata!:* Funda?

| meryrene explică (pentru Alesssya):

Buna! scuze ca te intreb. sunt noua in TPU. ce inseamna funda big grin

| Alesssya a răspuns (pentru meryrene):

Funda inseamna sa desemnezi in raspuns castigator. in dreptul fiecarui raspuns e o fundu gri tu dai clic pe raspunsul care ti se pare castigator si eaa se va face portocalie!

7 răspunsuri:
| ioa_8161 a răspuns:

Sincer...sora ta nu prea e sora..adica frate..nu se comporta ca una in nici un caz. nu prea are incredere in tine ceea ce nu pea este k. vorbeste cu eawinking asta e sfatul pe care ti. l pot da, VORBITI FATA IN FATA gasiti.va o zi ..ca ori cum e vacanta si stati si povestiti daca mai vrei sa salvezi ceva din prietenia astawinking explica. i ca nu se petrece nimic intre tine si acel baiat spune. i ca e doar un simplu amic. iar pentru ca ti mult la ea promite. i ca nu o sa fii niciodata cu el..si na bafta:*. daca e trimite un mesaj si te mai ajut>big grin

| meryrene explică (pentru ioa_8161):

Mersi mt... o sa incer sa fac cum spui...:* sh trim mesaj cum a mers

| ioa_8161 a răspuns (pentru meryrene):

K:* ma bucur ca te.am ajutat>big grin

| larisadya a răspuns:

Cel mai bine e sa vb cu ea fata in fata...si daca nu vrea forteazo. Altfel nu stiu cum ai putea straight face

| Anya19 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii sincera cu ea, sa ii explici ceea ce simti. Daca iti este cu adevarat prietena te va asculta si va incerca sa faca lucrurile sa mearga.