| OrdinaryGirld a întrebat:

Am o intrebare pentru fanii Naruto. Ce este naruto ova? Fundita pentru cel mai rapid raspuns.

2 răspunsuri:
| 3thera a răspuns:

Nu e chiar ce a zis cel mai de sus. Exista vreo 5 Naruto OVA(sau nu mai stiu exact, oricum, pana in 10) si inseamna "Original Video Animation". Sunt pur si simplu niste video-uri oficiale scurte ale anime-ului, de obicei amuzante(dar nu tot timpul), care nu au legatura neaparat cu episoadele care apar in perioada respectiva.

http://en.wikipedia.org/wiki/Naruto#Original_video_animations

| vanceaoana a răspuns:

Naruto Ova este un episod in plus care difera de celelalte prin tema abordata. Adica in naruto Ova e vorba de un concurs de alergare.

Sper ca am ajutat! Pace!