| NimeniCelebru a întrebat:

Am o intrebare pentru fete:
Luna trecuta mi-a venit prima menstruatie(menarha), pe 11.
A tinut 7 zile, nu am avut dureri, dar a fost cu un flux maricel.
Luna acesta ar trebui sa-mi vina iar.Ieri,pe 12 mi-am patat lenjeria intima putin(foarte putin). Dupa aceea mi-a mai curs vreo 2 picaturi, de culoare maronie si gata!
Acum nu mai am nimic. Tin sa precizez ca alaltaieri ma dureau sanii ingrozitor.Se poate sa imi vina iar zilele astea?
Sunt foarte derutata!
Funda:*

Răspuns Câştigător
| upendo a răspuns:

Da se poate:-) De fapt este un fapt normal, fiind doar a doua menstruatie corpul tau trece printr-o serie de schimbari. Este in ''reglare'', deci normal sa intarzie sau sa apara cu cateva zile mai devreme.Cat despre durerile de sani si alte simptome de genul asta sunt la fel de firesti.Ai sa vezi, cu timpul se va mai regla. Acum depinde de persoane, exista femei la care se regleaza abia dupa prima sarcina, dar si carora li se stabilizeaza in cateva luni, repet este o perioada a dezvoltarii, nu ceva ingrijorator. O zi buna;-)

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai avut la inceput o mica eliminare fractionata de endometru. Nu e nimic anormal in asta, probabil ca va incepe azi-maine sangerarea.

| aliceinchains a răspuns:

Bună. In primii doi ani, menstruatia nu-ti vine in aceiasi zi, poate sa intarzie sau sa vina mai devreme. Dupa 2 ani, se regleaza, asa ca stai tu linistita ca nu ai patit nimic.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da s-ar putea si mie mi se intampla uneori