| AdElA96 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare voi ce meserie ati alege dintre profesoare de romana si medic oftalmolog si va ro argumentati. Cea mai buna argumentatie primeste funda happy.

Răspuns Câştigător
| sssoriii a răspuns:

Stii, dorinta mea de mica a fost si este sa ajung medic oftalmolog.Am doar 14 ani si deja am 3 carti mari si late despre ochi si tot ce este legat de acesta.Ca oftalmolog vei putea fi apreciata in adevaratul sens al cuvantului.pe langa asta se castiga muuuult mai mult fata de un profesor(mai ales daca ai cabinet particular)
Ca profesoara de romana.thinking Spune-mi, te rog.cand se intampla sa aveti o profesoara noua si intra pe usa clasei si se impiedica, sa zicem, toata clasa incepe sa rada si sa faca mistouri pe tot parcursul anului sau cat o aveti ca profesoara.presupun ca toti a-ti cadea de acord ca e o ametita cu toate ca ea, poate are niste studii.
Oricum, tu alegi ce vrei sa faci!
:*:*

4 răspunsuri:
| Dariana a răspuns:

As alege medic oftalmolog, deoarece in primul rand ai aceea multumire ca ai ajutat pe cineva si esti apreciat pentru munca pe care o faci.Se castiga si mai bine si e si mai linistitor, pe cand la scoala nu e chiar asa, trebuie sa suporti un colectiv in care exista si bune si rele, dar nu esti apreciata atat cat meriti, deoarece asa se intampla mereu si nici nu castigi cine stie ce.
Sper ca te.am ajutat!happy

| LLLLLLLL a răspuns:

Eu as alege profesoara de romana pentru ca intotdeauna am fost atrasa de aceasta latura pedagogica.
succes in alegerea tahappy

| AdElA96 explică:

Stii sssoriii ai mare dreptate eu de mica mi-am dorit sa devin doctor insa mi-a mai trecut prin cap inca o optiune m-am gandit la aceste meseri pentru ca sunt si eu in clasa a 8 a si trebuie sa imi planific un pic viitorul si m-am gandit profesoara de romana fiindca imi place romana si doctor pentru ca este o meserie intr-adevar respectabila dar o sa ma duc pe ideea de medic oftalmolog si va multumesc de ajutor. Iar banii sincera nu ma intereseaza foarte mult fiindca oricum sunt trecatori important este sa ramana ceva in urma ta.

| Evee04 a răspuns:

Pai daca vrei profesoara de romana castigi in jur de 8 milioane iar medic oftamolod nu stiu cat in fine nu stiu daca te intereseaza banii in general
eu personal iti recomand profesoara de romana ca sincer nu mai intereseaza banii ma intereseaza distractia in fine poate tu ai alta parere