| racheta666 a întrebat:

(Funda)Criterii pentru a alege o meserie, argumentati...

Răspuns Câştigător
| AnDrEy_8110 a răspuns:

Criteriile dupa care iti alegi o meserie sunt:
1.Cat de priceput esti la acea ocupatie;
2.Forta de pe piata de munca(de asta depinde si salariul)-adica cat de fregventat este serviciul pe care il oferi sau daca fabrici ceva cat de vandut e acel lucru;
3.Salariul.
Funda?

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Sa fie cat de cat profitabil, adica daca ai planuri pentru o familie, pentru copii etc, sa ai cu ce sa intretii acea familie.
Sa-ti placa, cred ca e cel mai important lucru, pentru ca daca iti place, este mult mai usor.
Sa te pricepi - daca te pricepi, e ok, daca trebuie sa inveti, e mai greu.
Sa nu fie lucru toata ziua sa nu ai timp de familie, cum am mai ziswinking
Eu dupa criteriile astea m-as angajawinking