| Alexutsa_2737 a întrebat:

Am o mare problema. Eu sunt cu un baiat de o luna de zile. Parintii lui, fratele lui, ma cunosc si eu acum o saptamana i-am zis mamei de acest baiat si ea daca ar fi in stare ar lua un megafon si ar striga in gura mare. A aflat si tata si a inceput cu crizele ca sunt mica ( am 13 ani dar arat ca o fata de 17 ani) acest baiat ma iubeste si si eu il iubesc pe el. Mi-am dat seama ca ma iubeste din faptul ca i-am spus ca daca ma iubeste imi accepta familia adica niste nebuni si a zis ca e de acord. Eu nu m-am culcat si nici nu am de gand sa ma culc prea curand cu acest baiat asa ca va rog sa imi dati un sfat cum sa il conving pe tata ca acest baiat e potrivit pentru mine.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, explica-i ceea ce face si ce e dispus sa faca pentru relatia voastra, intreba-l ce il deranjeaza cu adevarat la relatia voastra, si rezolvati impreuna problema. Comunicarea e cheia problemei tale.
Succes!

| stweety10 a răspuns:

Il aduci acasa sa il prezinti parintilor, isi vor da seama ca e cuminte si nu faceti nimic rau. Spune`le ca trebuie sa aprecieze faptul ca le prezinti prietenul tau si ca nu faci nimic pe ascuns. Iubirea nu are varsta, nu conteaza ca ai 13 ani, unde scrie ca la 13 ani nu te poti indragosti? Pana la urma o sa accepte ideea.

| Pustoaicka50 a răspuns:

Tatal tau va realiza mai devreme sau mai tarziu ca baiatu ala e bun pentru tine.Lasa timpu sa vindece toate ranile.Dar baiatu ala cati ani are? Eu am tot 13.