| Okayan12 a întrebat:

Am o mare problema.....nuj de ce dar cand intru pe facebook se trimite automat mesaje prieteneilor cu un link de youtube care seamana a video dar nu il trimit eu!
Plus chiar acum cateva minute mi s-a restartat pc si am zis sa va intreb pe voi poate stiti soloutia!
Funda! MUltumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Iamnotme a răspuns:

Nu, chiar nu ştiu sad
Dar dacă ai intrat pe Facebook de pe Chrome, încearcă să îţi descarci şi instralezi din nou Chrome-ul, poate aşa scapi de el...

6 răspunsuri:
| Iamnotme a răspuns:

E un virus! Ai primit şi tu un astfel de mesaj, şi ai dat pe link! Şi acum, se trimite automat un mesaj cu ceva video la prietenii tăi happy.

| Okayan12 explică (pentru Iamnotme):

Da asa-i!
Dar sti cumva cum pot scapa de el?

| Okayan12 explică (pentru Iamnotme):

Da am incercat asta vinerea trecuta si de atunci nu am mai vazut altele dar nu sunt sigur!

| Iamnotme a răspuns (pentru Okayan12):

Nu, chiar nu ştiu sad
Dar dacă ai intrat pe Facebook de pe Chrome, încearcă să îţi descarci şi instralezi din nou Chrome-ul, poate aşa scapi de el...

| georgianamihaela18 a răspuns:

Am auzit si eu de ceva asemanator,unei prietene i-a spart cineva parola de la cont si instalase persoana aceea un program prin care se trimiteau mesaje cu injurii prietenilor ei,nu stiu cum a rezolvat,cred ca si-a facut un alt cont si si-a cerut scuze, iar despre PC, asa mai face din cand in cand, asa patesc si eu cu laptopul, cred ca-i de la virusi

| Okayan12 explică (pentru georgianamihaela18):

Aha pai si mie intr-un timp nu imi mai mergea parola la face dar am dat recuperare si am schimbat-o dar faza e ca chestia asta cu "mesajele" o face de 2 zile iar eu probleme cu contul am avut pe la inceputul luni!
App o poti intreba pe prietena ta cum a reusit sa scape de "virus" daca isi mai aduce aminte plz?
Si voi incerca si cu un alt cont sa vad daca face asa!

| georgianamihaela18 a răspuns (pentru Okayan12):

Mi-a zis ca nu-si mai aminteste, ca a consultat mai multe site-uri de pe net..si nu mai stie care a ajutat-o..scuze.