| OnutZZaa a întrebat:

Am o mare problema! Sunt indragostita de un baiat care ma crede cea mai buna prietena, si lui ii place de mine dar nu vrea sa recunoasca ( stiu de la prietenul lui ca ma iubeste) doresc sa fiu cu el dar nu stiu cum sa fac pentru ca vreau sa am si eu prima relatie. big grin
Va rog ajutati-ma. puppy dog eyes
Funda! :*

2 răspunsuri:
| DaYannaDG a răspuns:

Deci tu spui ca esti indragostita de un tip care si el te iubeste?
In primul rand cred ca nu ti-a spus ce simte pentru tine pentru ca ii e frica sa te piarda (pana la urma va exista o despartire) sau poate e timid.
Incearca sa-ti faci curaj si sa-i spui ce simti, daca nu incearca sa-i dai de inteles ca vrei sa fi-ti mai mult decat prieteni.
Daca nu asteapta, poate o sa-ti spuna pana la urma ce simte pentru tine, iar daca nu o va face gandeste-te ca prietenia voasta e mult mai importanta.
In al doilea rand fii tu insati cu el, daca te iubeste, te iubeste pentru ceea ce esti.
Bafta!

| drbk1234 a răspuns:

Ii spui ca iti place mai mult decat un prieten si il intrebi daca vrea sa fie cu tine... simplu... curaj!