| MestecGuma a întrebat:

Am o prietena care nu a luat bac-ul anul trecut si il da anul asta din nou. Trebuie sa faca vreo cerere ca sa ii ramana notele de la romana si istorie (cele de anul trecut) ca acum sa dea numai la geografie?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate da doar la examenul care a picat anul trecut, trebuie sa dea din nou, la toate materiile care se dau anul asta.

| Lina1993 a răspuns:

Nu, nu se poate asa ceva. Daca ar fi asa, toata lumea care ar da in toamna, ar da numai la materiile la care nu a luat. Din pacate, trebuie sa repete toate examenele de bac.

| Andrei277 a răspuns:

Da pe foaia de inscriere se face gen o "recunoastere a notelor din sesiunea precedenta" si va trebui doar sa dea numai la geografie