| Bogdaaan a întrebat:

Anu' trecut am luat la bac la romana 3, la geografie 4, si la istorie 5
si daca am luat 5 la istorie sunt obligat sa-l dau inca odata anul' asta? sau pot doar la romana si geografie, si media sa-mi iasa 6, ca n-am inteles daca trebuie sa dau inca odata anul' asta daca am luat la istorie 5

Răspuns Câştigător
| Linnet a răspuns:

Nu ești obligat să mai dai Bac-ul încă o dată la istorie, doar că trebuie să ții cont de faptul că media trebuie să îți iasă 6, asta înseamnă să iei 6 și 7 la română și geografie. Dacă optezi să îl dai și la istorie și îl pici nu poți cere să îți rămână nota din sesiunea anterioară.

2 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Trebuie sa ai peste media 6 sa iei bacul daca ai luat 5 ai trecut la proba asta inseamna ca la geografie va trebui sa iei 6 si la romana 7 sau invers important e sa iasa minim 6 media totala

| Cr1st1ii a răspuns:

Nu e neapoarat obligatoriu, dar ti-as sugera sa mai dai totusi odata. oricum nu o sa ai nimic de pierdut, cine stie poate o sa ai ceva mai mult vreun 5 jumate. oricum daca nu o sa iti convina o sa poti ramane la 5. big grin