| Maria229510 a întrebat:

am o problema, daca ii pot zice asa.Am in clasa un baiat supeeer dragut. Am inceput sa vorbesc cu el si dadea semne ca ma place, mereu ma cauta si imi facea complimente. Si eu il placeam la fel de mult.pana cand o fosta colega de-a mea s-a bagat in seama si a inceput sa vorbeasca cu el. acum cu mine el nu prea vorbeste, dar in schimb vorbeste cu ea o cheama afara etc. tin sa mentionez ca ea e cu 3 cm. mai inalta decat mine, si cred eu ca arata mai bine decat mine, dar era totul atata de frumos pana sa vina ea, acum va cer niste sfaturi.ce sa fac? Si vor fi impreuna mai mult ca sigur, stiu asta ca, ma rog, stiu, si mi-e foarte greu sa-i vad impreuna din moment ce imi place atat de mult de el. Si ea cica era cea mai buna prietena a mea.dar ce sa fac? un sfat? daca imi dati sau nu unul, oricum va multumesc ca ati dat macat clikc pe aceasta intrebare sa cititi... sad

3 răspunsuri:
| cocolinosef a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa lupti pentru el. Lupta pentru ceea ce iti doresti, si spune-i prietenei tale ca il placi de mult timp.

| Maria229510 explică (pentru cocolinosef):

Da, i-am zis ca imi place de el de mai mult timp, dar pe ea nu o intereseaza... si cred ca o place deja pe ea... sad

| Error405NotFound a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si eu am doua prietene bune si am avut un prieten sa zic asa si se dadea la cele doua, la ambele le place de el dar una dintre ele a refuzat doar pentru mine dar cealalta i-a spus ca vrea sa fie cu el si l-eam dat pace...acum tu fa ce vrei