| JBelena a întrebat:

Am o problemacrying Demult mi-a placut de un baiat si el nu m-a placutsad Asteptam sa ma placa cineva dar nimeni n-a facut astacrying Pana intr-o zi... Un baiat mi-a zis ca ma placestraight face Cu timpul m-am indragostitsad Apoi, am vazut mai multe lucruri la el care nu-mi plac cum ar fi : 1.Statea cu alte fete[cum i-ar fi rusine de minestraight face] 2. Se spune ca suntem neamuri 3. Spune mereu ca se omoara si injura. Daca spun sa ne despartim spune ca se omoarasad Vreau sa ma despart de el ca imi place de altcineva care cred ca si el ma placehappy. Da, nu vreau sa-l am pe constiina.Nu vreau sa se omoare. Sfaturi? Funda+vot!

P. S : Dau vot la toti numai raspunsuri sa fie!sad

Răspuns Câştigător
| ğözde a răspuns:

Asta este doar o scuza ca sa nu te piarda, nu-l crede ca nimeni n-ar face asa pentru o prietena sau un prieten. Spune-i ca te deranjeaza ceva la el poate ca asa o sa renunte. Sper ca te-am ajutat :*.

3 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Mda, sigur ca se sinucide. Mai, sa facem un scenariu super tras de par si sa zicem ca vorbeste serios. Nu este vina ta. Tu trebuie sa-ti traiesti viata. Daca el face asta inseamna ca are niste probleme. In general la varste mai mici aceste relatii sunt doar de proba, adica nu e nimic foarte serios. Nu o sa faca nimic, stai linistita. Discuta cu el si explica`i ca daca veti continua aceasta relatie se va transforma intr-o minciuna, ca tu nu il mai placi si nu ar fi corect fata de tine sa te oblige. Si nici fata de el, poate ca el te place dar ce rost are sa pastreze o relatie cu o fata care nu are sentimente pentru el? Va chinuiti amandoi. Daca tu esti sigura de asta, nici nu te gandi o secunda la ce a zis cu sinucisu`. Tu doar fa ce iti spune inima. Chiar daca gresesti, tu macar ai fost sincera fata de amandoi, nu ca el care te minte ca sa te *pastreze *.

| oliviaaa a răspuns:

Fa ceea ce crezi de cuviinta=)

Răspuns utilizator avertizat