| Bubbleh a întrebat:

Buna TPU :* Am o problema. ( eeh numai probleme am eu ce sa mai.). Pai ~~ nu am curaj :") si incredere. Un baiat vrea sa fie cu mine dar eu nu vreau pentru ca mi`e frica laughing "cine stie ce se intampla; daca zice doar asa si dupa aia isi bate joc de mine? " worried. Numai chestii din astea am pe cap. si pe langa asta mai sunt si timida si nu vreau sa am prieten pentru ca eu nu vorbesc prea mult si poate zice ca`s plictisitoare odata ce ma cunoaste mai bine. Nu stiu cum sa trec peste asta. Multumesc. Pa pa :*:*

4 răspunsuri:
| Face2face a răspuns:

Buna, e normal sa iti fie frica mai ales daca este sau va fi primul tau prieten. Daca si tu simti ceva pentru el, o mica scanteie acolo, incearca, te poti interesa cu ajutorul prietenilor tai, pentru a afla mai multe despre el. Fi cu el, vezi daca relatia merge, si totul e ok continuua, iar daca nu pur asta e se mai intampla, nu stiu sigur la ce te referi atunci cand zici ca tie frica sa nu isi bata joc de tine, daca te referi la sentimente, multi sufera din dragoste, iar daca te referi la altceva, poti spune NU oricand pentru a nu se ajunge la altceva.
Asa ca succes, urmeazati inimioara! Ascult-o si pe ea! :*:**
Pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai chea mai bna metoda sa nu faca misto de tine e sa faci u primalaughing. cat despre frica, fhi mai tupeista ca nu se moarte. fundita?love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ii zici ca tu ai alt prieten si nu te las sa il inseli

| mopella a răspuns:

In primul rind gandeste-te bine daca tu doresti sa fii cu el. Sa nu fi cul el de dragul lui, niciodata sa nu faci asta (sfat sin propria experienta) Nu trebuie sa-ti fie frica ca el isi va face imresia esti plictisitoare. Nu poti sti exact unde veti ajunge daca nu incercati sau ce relatie veti avea da. Si plus odata si odata vei trece peste frica aceasta. E doar o perioada, poate cu el te vei invata sa fii mai indrazneata. Cu atit mai mult daca el doreste sa fie cu tine, nu ezita. Doar lasandul pe le sa te cunoasca vei stii raspunsul la toate intrebarile. Atunci vei vedea cit intr-adevar tine el la tine.