| Anonimus02 a întrebat:

Am o problema. Eu vreau sa ma epilez. Stiu ca vine iarna dar in doua săptămâni merg la felix si nu vreau sa se vada. Am mult par la subrat si pe picioare. Si nu e puf e par adevarat. Nu stiu cum sa ii spun mamei. Eu vreau sa ma epilez cu benzi Veet. Asa se epileaza prietenele mele si spun ca nu e chiar asa rau. Mama nu se epileaza. Numai la mare. Ideea e ca nu comunicăm super bine si nu stiu cum sa ii spun. Ajutor va rog

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu te-ai mai epilat pana acum iti recomand sa-ti iei parul cu lama pentru ca altfel cu ceara o sa te doara ingrozitor. Poti sa-l iei cu ceara cand incepe sa dea iar dupa ce te-ai facut cu lama dar nu asteapta sa creasca, ia-l cand e mai micut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti cumperi benzi, te epilezi si aia e

| GreenVoid a răspuns:

Nu se epileaza? :O Eu zic sa i zici direct adica nu i ca si cum i ai cere cine stie ce...e epilat doar...creste iar. Daca ei ii place maimuta nu mi se pare corect sa nu te lase.Saaau te epilezi si gata ori te controleaza la subrat? Sau mergi cu ea? Daca mergi cu ea si te intreaba de ce esti cheala pe picioare ii zici cu o fata nevinovata ca te ai epilat, n are ce sa ti mai facalaughingBafta la tuns gazonu'!

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Și voi femeile sunteți păroase doar că vă place să ascundeți acest lucru. laughing

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

M ai cautat tu pe mine de par ca sa stii?laughing

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Voi singure vă dați de gol din ceea ce spuneți. Și văd și eu fete și femei și nu e greu să îți dai seama chiar dacă majoritatea se epilează că altfel...

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

Credeam ca te referi ca stam toate maimuta si nu ne epilamlaughingAsa normal ca avem par toata lumea are important e sa nu l pastrezihee hee

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

De ce să nu-l păstrezi? E natural așa.

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

Iti plac paroasele deci? Sa sapi in jungla pana ajungi la destinatie?laughing

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Nu știu. Ție îți plac păroșii?

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

Nu stiu, eu pe tine te intrebam.

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Înseamnă că niciunul dintre noi nu știe.

| mbncf a răspuns:

Te epilezi și după îi spui.

| anonim000x a răspuns:

Nu trebuie neapărat să-i spui.Eu ma epilez de 6 luni si ea nu banuieste nimic. Daca n-ai deschis subiectul, nici nu se va uita.
Daca ii spui ca se vede ciudat stiu ca replica ei va fi:"da ce contează" sau ceva asemănător sau "esti prea mica".
Bafta sa o convingi!

| Anonimus02 explică:

Deci cum incep o conversatie cu mama asa încât sa ma pot epila? Tot la benzile cu ceara rece ajung. Ideea e ca nu imi pasa cat de tare ma doare. Vreau doar sa scap de el

| Anonimus02 explică:

Si nu vreau răspunsuri de genul: vorbeste cu ea, e mama ta, o sa înțeleagă pentru ca nu e chiar asa. Am colege care se epileaza si vreau si eu dar imi e rusine sa le intreb cum le-au convins pe mamele lor. Ajutor va rog! În 30 sunt pe drum si chiar am nevoie de o epilare serioasa si pentru ca mergem si cu familia unei colege de facultate a mamei si are un băiat de varsta mea si unul mai mare deci nu vreau sa ma fac de ras.