| Anytta99 a întrebat:

Am o problema...In urma cu cateva zile v-am pus o intrebare:"Azi mi-am dat seama ca plac 2 baieti. Unul are 15 ani si vom fi in aceeasi clasa, dar nu-l cunosc bine, iar cel de-al doiea are 19 ani si ne stim de 3-4 ani. Cu cel de-al doilea am discutat azi si am observat ca ne placem reciproc, dar nu stiu daca parintii mei vor fi de acord cu relatia noastra vreodata(implinesc 16 ani) si de asta e foarte aiurea totul. Totusi eu nu stiu ce sa fac + ca i-am spus mamei ca plac pe cineva (ma refer la baiatul de 15 ani) si vrea sa-l cunoasca. Vreun sfat sau ceva? " si va multumesc mult celor ce m-ati ajutat. Eu am discutat cu mami mea si i-am zis ca plac un baiat de 19 ani, iar ea a acceptat. Totul bine si frumos pana aseara cand m-am intalnit cu baiatul respectiv si i-am dat "vestea cea buna"... Doar ca el ca raspuns mi-a aruncat replica: "Trec prin ceva acum." Coonstiinta "trage de mine" spunandu-mi: "Minte. Fosta lui(cu care amandoi ne intelegem foarte bine) e in vacanta la voi in zona si in preajma lui", dar o voce interioara imi spune:"Poate are dreptate! Doar ai rabdare!"
Nu mai inteleg nimic. Va rooog ajutati-ma! Ce-i cu situatia in care ma aflu?!?
Dau funda!
Multumesc!

6 răspunsuri:
| MorganaM a răspuns:

Eu nu ii cunosc pe niciunul dintre ei, o sa iti spun cam ce intuiesc eu happy
Cred ca esti tanara si ar trebui sa te distrezi de cei de-o varsta cu tine. Eu mereu m-am inteles super cu cei de-o varsta cu mine, eventual un an mai mare, sau chiar 2 ani mai mici. Dar daca el are 19 ani, deja paseste in 'zona adultilor' si nu ne mai intelege pe noi, care inca suntem adolescente. Eu asa cred. Ca ei nu mai sunt la liceu, deja merg la facultate, gandesc deja altfel, au griji, responsabilitati... ca si cum ar fi o rasa diferita de noi.
Si dupa ce ai spus cum a reactionat, cred ca nu ar avea rost sa incerci sa fi impreuna cu el, pentru ca nu ar fi cu gandul la tine, ci la altceva. E ca si cum ai fi langa un manechin, sau asa ceva, adica ceva gol si absent, care are alte preocupari, si... zic si eu, risti sa fi facuta prea mica pentru a intelege unele lucruri. Si e urat cand iti zice cineva asta...
Cred ca ar fi dragut sa te imprietenesti cu colegul tau de clasa. Dar sa nu va sarutati, ci treptat, sa va jucati, sa vorbiti, sa glumiti, si asa ma ideparte. Sa fiti in acea etapa fermecatoare a unei relatii care e la inceput :X
Eu zic sa te bucuri de adolescenta si sa te simti bine si sa te distrezi cu cei care te inteleg si care au lucruri in comun cu tine. Va fi distractiv! happy

| Anytta99 explică (pentru MorganaM):

Si cu sentimentele cum ramane? Inima mea e tare "iubareata". Face doar ce vrea ea. Iti zic eu ca inima asta a mea face parte din alta lume...Iar eu m-am pricopsit cu ea sad Eu ii zic una, ea face alta...

| Neo12 a răspuns (pentru Anytta99):

Bună din nou!
De ce nu lași timpul să decidă? Vezi ce se întâmplă în tot acest timp și după decizia îți aparține.

| MorganaM a răspuns (pentru Anytta99):

Pai, daca vrei sa suferi.....nu te pot forta sa nu o faci,,,,

| noone33 a răspuns:

In primul rand cati ani ai? Daca ai 14-16 iti recomand sa il iei pe primul daca esti mai mare pe al doilea tip... Daca ai 14-15 si il alegi pe primul s-ar putea numa ala sa stea cu tine pentru a boom boom in pat...(nu sunt gay doar un tanar psiholog happy ))

| noone33 a răspuns (pentru noone33):

Pe tipu de 19 ani scuze...