| KUBY78 a întrebat:

Buna TPU am o problema sund foarte scund am 11 ani si 1 metru 40 toti din clasa mea sunt mai inalti ca mine eu sunt scund care e problema? ce m-ar putea ajuta sa cresc in inaltime precizez ca am 32 de kile

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 32 de "kile" practică înot că să câștigi în înălțime!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la 11 ani ai 140 de cm gandeste-te ca peste 5 ani o sa ai in jur de 170, nu iti convine? dar nu trebuie sa-ti faci probleme de inaltime, buturuga mica rastoarna carul marewinking

| AlecsandraAle a răspuns:

Ai 11 ani. Băieții se dezvoltă mai greu. Vei crește tu mai înalt!

| sk8terseeyoulater a răspuns:

Baietii se dezvolta mai greu, si in cativa ani vei creste si tu, crede-ma happy Daca vrei totusi sa te inalti si mai repede, poti incepe un sport ca baschetul...La 32 de kg e foarte ok 1, 40, media ca sa fii ok e ca sa fie diferenta dintre cm si kg cam 10, deci la greutatea ta e foarte normala inaltimea ta...Stai linistit, te vei inalta in curand. happy

| Andu00 a răspuns:

Stai calm si eu aveam la 11 ani 1 metru 37 si acum la 14 ani am 1 metru 78 asa ca nu iti face griji.Si nu ii baga in seama pe cei care iti zic piticu sau fac glume proaste, pentru ca or sa vada ei peste catva ani.