| Tawengo a întrebat:

Am o rugaminte, am 14 ani 1.71 m si 88 kg

Imi puteti da o dieta pentru slabit?

Pana acum ma duc la sala o data pe saptamana si stau cam 2 ore (fac banda, abdomene si exercitii pentru solduri),

Preferabil ca dieta sa nu contina peste

1 răspuns:
| Felissa13Eden a răspuns:

Eu stiu dieta militara.Se tine 3 zile, apoi poti sa mananci carne de pui la gratar la pranz, sau seara(doar la una dintre mese) si paine.
Ziua 1
Dimineata:doua felii de paine prajita si cafea,sau ceai.
La pranz:morcovi fierti, o bucata de carne de pui fiarta(o bucata cat degetul mare, ca lungime)
-fara paine, n-ai voie sa mananci paine-
Seara:cartofi fierti si mazare fiarta, cu peste sau carne de pui fiert.Ai voie sa mananci doua cupe de inghetata de vanilie si o jumatate de banana.
Daca ti-e foame intre mese,poti sa mananci un mar, sau sa bei un ceai, sau o cafea indulcite cu miere.
Dimineata poti sa mananci si un ou fiert, de asemenea, sau 30g de ovaz, orz, tarate sau fulgi de porumb cu 125 de ml de lapte de 1, 5% grasime.