| MariaIoana15 a întrebat:

Am o tuse ce a început cu o zi înainte de paste, și nici pana acum nu îmi trece. Febra nu am, nasul nu îmi curge, însă tusesc încontinuu. Am fost la medicul de familie, mi-a dat ketotifen și eurespal, și mi-a spus ca am bronșita acută. Nu mai stiu ce sa fac. Nu pot dormi noaptea deloc de tuse. Și când tusesc simt ca ma doare foarte rau la spate, dar jos, nu sus. Cam la Șold. La ce medic as putea merge? Nu mai suport tusea asta. Funda

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o raceala la plamani. Nu doar bronsita. Mergi la alt medic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la spital la infectioase daca te doare cand tusesti ceva. Mergi la un medic pneumolog, nu e de joaca.