| DianaIstratii a întrebat:

Bună TPU, am revenit cu o nouă întrebare. Am părul pufos și ondulat. Înainte, îmi îndreptam părul cu placa în fiecare zi, o mare greșeală.

Atunci m-am decis ca să renunț puțin la ea, dar sunt prea obsedată de părul drept. Am rezistat fără placă o săptămînă.

Acum iarăși îmi îndrept părul, dar nu chiar așa de des, o dată pe săptămînă iar de fiecare dată cînd mi-l îndrept, din placă iese fum, părul meu miroase a ars.

Deci, e ars complet, cred straight face... Сe aș putea face ca să-l fac să revină la normal? Sau ce să fac ca să nu fie chiar așa pufos?...

Răspuns Câştigător
| Ionika01 a răspuns:

Exista unul de la DAVINES, "Lovely Smoothing Shampoo", produs in America, care a fost desemnat cel mai bun sampon profesional.Cauta pe internet, il poti lua de pe e-bay sau daca ai pe cineva in SUA, desi e cam scump(~30$)

2 răspunsuri:
| Ionika01 a răspuns:

Pai ai putea face un tratament pentru par :*. Iar de acum incolo ai putea folosi un sampon pentru par drept daca tii neaparat sa fie drept. Sau ai putea incerca pieptenele pentru par drept de la Avon ( aprox 20 lei )

| DianaIstratii explică (pentru Ionika01):

Mersi :* Imi poti spune te rog cum se numeste samponul? happy