| Victorita15 a întrebat:

Buna TPU*) Am si eu citeva intrebari. Situatia mea e cam complicata. M-am indragostit intr-un baiat. E colegul meu de clasa. Stau cu el intr-o banca la scoala. De mult nu m-am indragostit, dar de data asta vorbesc serios caci sentimentele sunt foarte puternice. Chestia e ca..Are prietena! Sunt impreuna de cam 3 saptamini. Iubita lui e colega noastra de clasa. Am senzatia ca imi face semne de atentie. Deci azi, spre exemplu eram cam trista. El incerca sa ma inveseleasca, imi zimbea, imi spunea bancuri, incerca sa-mi cinte un cintec copilaresc! Dar in orice zi, ne zimbim unul altuia si ne uitam deseori unul in ochii celuilalt. Nu stiu ce sa fac! Sa-i spun ca il iubesc sau nu? Nu vreau sa profite de mine, deatita nu as prea vrea sa-i spun. Dar pe de alta parte, din cite am auzit de la fete, se intilneste des cu prietena lui. Am auzit ca o imbratiseaza deseori, ca o saruta pe obraz( NU STIU CE SA FAC! Cind imi zimbeste, glumeste cu mine incearca sa flirteze si imi face semne de atentie? VA ROG FOARTE MULT, RASPUNDETI-MI CA SA STIU CE SA FAC.

Răspuns Câştigător
| ДdД a răspuns:

Pai intai incearca sa afli cat de mult tine la fata cu care sta, iar in cazul ca sta cu ea pentru ca stie ca ea il place si nu vrea sa se simta prost, atunci sigur e de treaba si poti sa ii spui ca il placi, insa daca afli ca o place foarte mult cred ca ar trebui sa te gandesti ca pe moment puteti fi doar prieteni si ca poate mai tarziu o sa fiti impreuna.

Sper ca te.am ajutat!

nb!

P.S.: cat despre funtita in dreptul raspunsurilor(dreapta) pe care le primesti e o funda gri pe care scrie raspuns castigator dai clik pe ea si gata ai oferit funtita.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tinand seama ca ai 12 ani, cred ca vei avea o tinerete tare bogata. Continua prin semne cu acest baiat si daca e destept isi lasa prietena si te ia pe tine. Merita.

| Victorita15 explică (pentru neutrino):

Ok) Mersi mult. Asa voi face!)

| Victorita15 explică (pentru neutrino):

Mersi mult! Asa voi face)!

| sabin89 a răspuns:

Sugestia mea: Cauta sa iti controlezi sentimentele. Sa fii tu stapana pe ele, nu ele pe tine. Daca baiatul are prietena, da-i pace. Nu ar fi frumos sa ii strici relatia cu fata aia. Sunt baieti destui. Pe asta scoate-l din gand. Evita-l. Nu mai sta cu el in banca, ocoleste-l pe cat posibil si indreapta-ti inima spre alt baiat, care nu are prietena. Gandeste-te ca in viata vei mai intalni baieti frumosi sau atragatori dar care au deja iubita. Ce vei face? Vei suferi de fiecare data pentru fiecare? Sau, sa presupunem ca, peste ani, cand vei fi o persoana adulta si iti va placea de un barbat despre care vei afla ulterior ca este insurat, ce vei face? Vei suferi ca de ce nu s-a intamplat sa il cunosti inainte de a se fi insurat? Nu. Vino-ti mai bine in fire si preia controlul asupra sentimentelor tale. Ocroteste-le de suferinte inutile.

| ДdД a răspuns:

Fundita* scuze! somnul isi spune cuvantul!winking