| AnonimaDinBucuresti a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu nevoie de un sfat... bun sa incepem cu inceputul. Exista un baiat, din alta scoala care a vorbit cu aproape fiecare fata din clasa mea, prin mesaje, dar intre timp au rupt legatura. Eu inca pastrez legatura cu el, si chiar pentru mine a si venit la noi la scoala sa ma conduca acasa, asteptandu-ma doua ore in frig.
La un moment dat, a vrut sa ma sarute si eu l am refuzat, el avand iubita, asa ca ne am certat. Acum aproximativ o saptamana ne-am impacat, si am aflat ca dupa cearta dintre mine si el a inceput sa vorbeasca cu colega mea, cu care ma inteleg destul de bine. Eu cu ea nu ne purtam pică.
El se da la amandoua, dar pe ea o place mai mult pentru ca o intreaba mereu daca vrea sa fie cu el. Ea il refuza mereu.
Situatia sta in felul urmator, el saptamana asta o sa vina la noi la scoala, iar eu nu stiu exact cum sa procedez, adica sa merg si eu sa vorbesc cu el fata in fata, sau sa o las pe prietena mea? Nu stiu cum o sa reactionez pentru ca ei o sa se sarute, bcs el e f indraznet... el nu mi-a zis ca o sa vina, dar am aflat de la colega aceasta, si l am intrebat si pe el si a zis ca poate vine. De ce pe mine nu m-a anuntat ca o sa vina? Daca vine cum sa fac?
***va rog raspunsuri cat-de-cat serioase, nu am chef de misto***

3 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Ai greșit baiatu' fata mea laughing

| Violleta2022 a răspuns:

De ce te-ar fi anunta ca vine daca are interes la alta fata?
Daca esti desteapta, macar acum trezeste-te si comporta-te ca o fata serioasa si isteata: blocheaza-l peste tot si evita-l in totalitate.
Daca iti apare in fata, intoarce-i spatele si arata-i ca nu-ti pasa de el.
Nu am sa inteleg niciodata, de ce alergati toate proastele dupa acelasi tip de golans, care va arate pe fata cat va dispretuieste si cat isi bate joc de voi!

| alina2k18 a răspuns:

Haleleu, pai ala se da la toate laughing daca vine cum sa faci? Ca toti dracii laughing ca oricum il doare in poola de tine laughing
Se da si el la toate ca poate prinde ceva, poate da o mooie, i se face o labica, etc.
VEzi-ti de treaba ta acolo, e clar ca nu e interesat de tine, sta la ghici cu toate.