| razadeluna a întrebat:

Cea mai buna prietena (colega de liceu) mai nou,cand suntem impreuna, se apropie foarte mult de mine cand vorbim, ca si cand ar vrea sa ma sarute. Suntem ca surori,dar nu mi se pare normal sa imi vorbeasca mereu asa aproape,intim. Nu stiu ce sa fac, mi-e cam jena. Ce vrea de la mine? Cum sa reactionez?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i ca-ti plac baietii si ca n-ai incerca nici cand sa faci dragoste cu o fata. In mod normal ar trebui sa inteleaga.

| razadeluna explică (pentru Salontanul):

I-am spus odata ca inca nu am sarutat....si nu stiu ce are in cap...

| Salontanul a răspuns (pentru razadeluna):

Spune-i sa stea mai departe ca-i miroase gura. laughing
Se va supara si nu te va mai bruia in veci.

| razadeluna explică (pentru Salontanul):

N-am sanse cu asta laughing)...e super fresh

| Salontanul a răspuns (pentru razadeluna):

Oau! e tare. Da-i una. rolling on the floor

| AdyAdeluş a răspuns:

Wow. Pai incearca sa ii vorbesti de baieti. Sigur atunci va intelege si ea ca tie nu iti plac fetele. Poate daca ii spuica iti place de un baiat si ca ai vrea sa te aproprii de el si chestii de astea o va lasa mai moale si va accepta cruda realitate.winking multa bafta.

| vocea a răspuns:

Pai ar trebui sa ii explici ca nu simti nimic mai mult pentru ea decat o sora, iar tie iti plac baietii si daca nu intelege evito

| Mussette a răspuns:

Ii poti spune ca iti place de unu...sa-i tot amintesti. Si sa stea mai departe putin, ca-ti ia aerul. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe sa vorbesti cu ea despre baieti in timp ce va plimbati si arata-i cativa care ar merita o sansa. Explica-i ca nu intelegi persoanele care sunt atrase de persoane de acelasi sex si ca nu iti plac, si ca tu nu ai putea vreodata sa faci asta. O poti lua astfel pe ocolite si sa ii examinezi reactia. Poate ii dai sansa sa isi exprime si ea opinia legata de acest subiect. Bafta!

| sweetangels a răspuns:

Eu stiu alta situatie, cu un baiat care avea prietena, erau in aceeasi clasa la liceu si cand vorbea cu alte colege, statea la fel, f aproape de ele ca si cand ar vrea sa le sarute si asta de fata cu prietena lui (iti dai seama ca ei nu-i placea). De asta ce mai zici...