| GeorgianaGya a întrebat:

am si eu o intrebare. Pot sa ma indragostesc de un baiat dar acesta sa nu aiba aceleasi sentimente, adica sa nu fie si el indragostit de mine? este chiar ciudat ca cunosc un baiat de vreo 7 ani si pana acum 1 an nu am simtit nimic pentru el, dar cand el a inceput sa imi ia apararea, sa stea numai cu mine, cand sunt suparata el e primul care vine la mine si ma intreaba ce am. intr-o zi am jucat adevar si provocare si el a ales adevar, si cineva l-a intrebat daca este adevarat ca ma place si prima oara a zis ca nu, iar un baiat a spus ca de ce minte ca toata lumea stie ca umbla in limba dupa mine, iar baiatul de care imi place s-a ridicat in picioare si a spus tare DA MA, dar cand nu eram eu niste copii au jucat tot acest joc si iar o fata ia pus daca este adevarat ca ma place si a raspuns ca nu ....asa ca nu stiu ce sa mai cred,... poate el nu ma place, dar eu sunt foarte indragostita de le si chiar nu am idee ce sa fac, daca aveti vreun sfat va rog ajutati-ma si spuneti-mi daca este posibil ca cineva sa se indragosteasca de un baiat dar acesta nu.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Da, de obicei asa se inta
mpla. Dragostea nu e perfecta si foarte rar exista un sentiment reciproc, in cele mai multe din cazuri ajung sa se iubeasca in timp.

E normal si dupa 7 ani sa realizezi ca simti ceva pentru el, e normal oricand.