| roxysweety14 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare... uleiul de ricin este bun pentru parul gras ...va rog raspunde-ti dau funda promit :* happy

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de ricin se aplica NUMAI la radacina pentru ca el intareste radacina si stopeaza putin caderea parului.E inutil sa-ti dai si pe restul parului pentru ca nu te ajuta cu nimic. Daca vrei o masca, fa-ti una cu ulei de maslie sau ulei de argan(asta e bun pentru ca previne despicarea varfurilor).

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de ricin are rolul de a intari radacina firului de par.Nu e nicio problema daca il folosesti, conteaza doar sa-l samponezi bine la final ca sa iasa tot din par.

| roxysweety14 explică (pentru Bondarel99):

Pai da dar il plic numai la varfuri sau si la radacina?

| roxysweety14 explică (pentru Bondarel99):

Multumesc frumos

| Bondarel99 a răspuns (pentru roxysweety14):

Uleiul de ricin se aplica NUMAI la radacina pentru ca el intareste radacina si stopeaza putin caderea parului.E inutil sa-ti dai si pe restul parului pentru ca nu te ajuta cu nimic. Daca vrei o masca, fa-ti una cu ulei de maslie sau ulei de argan(asta e bun pentru ca previne despicarea varfurilor).

| ThatGirl19 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta cresterea parului.

Răspuns utilizator avertizat
| oreooooo a răspuns:

Nu prea e bun doar daca te poti spala foarte des. uleiul de orice fel ingrasa parul. eu l-am folosit si trebuia sa ma spal la 2 zile cel mult. concluzia: nu ar trebui sa il folosesti