| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Am si eu o mica/mare problema.Deci sunt impreuna cu un baiat de o luna.Am mai fost cu el nu de mult, timp de 2 luni dar ne am certat.Si am mai fost si acum mult timp. Daca e sa adunam cat timp am fost impreuna in total, ar fi un an si ceva.Problema mea e ca nu stiu daca ma iubestea.E ametitor...Adica,iata motivele mele care ma fac sa cred ca ma iubeste:
-cand am luat amandoi decizia de a ne desparti, ca sa mi umplu golul am inceput sa fiu impreuna cu un amic de al sau.Iar el tot insista sa ne impacam, iar eu nu vroiam.Motivul despartirii noastre:lui ii placea de alta fata si mi a spus ca e cu ea, si chiar asa a si fost).Imi spunea ca tine la mine si multe altele, Dupa ma suna cu nr ascuns si respira la telefon-_-mi am dat seama ca el e... Iata conversatia:
-Alo....Alo?
-...
-Alo bai ce faci vorbesti?
-...
-Bine hai sa respiram la telefon ca eu oricum ma plictisesc
(si a inceput sa respire)Doar el facea chestii de genul cu mine.Ma rog
-Apoi,dupa o luna mi a zis ca ii este dor de mine,iar eu i am zis ca mie nu.
-Cand ne am revazut pe afara m a luat in brate,m a sarutat si mi a zis ca ii era foarte dor de mine(de aici e prezentul)
-Mi a luat un parfum(si tin sa va anunt ca pana acum nu mai mi a facut cadouri)
-Am aflat de la fratele lui ca mi v a lua un buchet de flori un ursulet de dragobete(ceea ce nu i sta in fire)
-Mereu cand ma supar pe el si plec,nu mi zice nimic,dar se tine dupa mine
-Eu obisnuiam sa vorbesc cu fratele lui la telefon, asta doar pentru ca ne intelegeam bine.El e mult mai mare ca mine, cu 9 ani,deci e clar ca nu aveam niciun fel de relatie amoroasa.Iar prietenul meu tot insinua ca eu am o relatie cu fratele lui ca vorbesc mereu la telefon cu el, etc.
-Mereu, deci mereu ma face sa rad.Sincer va zic, nu pot fi serioasa, sau trista cat timp e el langa mine.Are un simt al umorului foarte dezvoltat...
-Mi a spus ca s a despartit de tipa cu care m a inselat pentru ca si a dat seama ca tine la mine
Iata motivele care ma fac sa cred ca nu tine deloc la mine:
-Mereu ma cauta prin buzunare si daca vede ca am mai multi bani(ca de ex 20 de lei sau 30)imi ia cate 2 lei, cate 3 sau cate 4
-El,cu gura lui mi a spus ca nu mai poate iubi nicio fata
-Mai are scapari de genul:hai du-te n p*** mea
-Uneori imi povesteste de fostele lui prietene, ceea ce este foarte deranjant.
-Face misto-uri cu o prietena de-a mea(adica se preface ca o saruta, nu mai stiu ce...Bina ca prietena mea il respinge)
-De mult timp, mi a zis ca nu e genul de baiat care sa caute relatii serioase
-Ma mintea uneori
-I a dat sapca lui preferata prietenei mele care i a cerut o o singura data, iar eu m am milogit de el 3 zile sa mi o dea si nu a vrut
-O tinea in brate pe o alta prietena...
-Uneori stateam o ora afara si cand ne revedeam parca nici nu ne cunosteam(asta doar cand erau prieteni comuni d'ai nostri)
-Nu vrea ca prietenii/prietenele mele sa stie ca noi suntem din nou impreuna.Adica se ascunde...
Voi ce parere aveti? Eu cred ca tine la mine, dar avand in vedere faptul ca inima lui a fost franta de n ori, ii este frica sa mi spuna ca sa nu mi o iau in capa...Si ma cunoaste foarte bine...Cam asa ceva as face, fara voia mea..Va rog, sa mi dati un sfat:XMultumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| SoranaCs a răspuns:

Poate ca el tine la tine, dar nu stie sa iti arate, aceste lucruri.

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

El nu are incredere in tine, probabil din razbunare a vrut sa se impaca cu tine dupa ce ai avut relatie cu prietenul sau, apoi convorbirile cu fratele lui si comportamentul lui in general asta sugereaza mai ales ca nu te respecta.
Ai devenit o jucarie pentru el, nimic altceva, asta cred eu.

| Freddie23 a răspuns:

E prosteala pe fata... te da gata cu un parfum si doua papadii, si te tine pe langa el ca pe orice pasare, sub pretextul ca el face nu`s ce sacrificii. VAX!
El are mai multa nevoie de tine decat tu de el, dar tu esti singura care nu stie asta... pare genul care daca nu e bagat in seama se ususca pe picioare. Dai flit, si nu te mai stresa... si tine minete: CAND O USA SE INCHIDE ALTA USA SE DESCHIDE! ca asa-i in viata!

| SoranaCs a răspuns:

Eu cred ca, cand te-ai cuplat cu prietenul sau a vrut sa va desparta ca sa-l faca el gelos pe voi.dar din cate ai zis tu el se cam da la prietenele tale sad mai ales la acea prietena careia i-a dat sapca.Incep sa card ca te manipuleaza cum vrea el.este genul de persoana materialista ..adica 1 parfum de 2 lei ...si un buchet de flori ofilite ..isi bate joc de tine.

| LULUTZAwhitYOU explică (pentru SoranaCs):

Asta i chestia...Nu e un parfum de 2 lei.M am interesat si ajunge undeva la 100 lei

| SoranaCs a răspuns (pentru LULUTZAwhitYOU):

Poate ca el tine la tine, dar nu stie sa iti arate, aceste lucruri.

| PassingBY a răspuns:

Îmi e dor să mai am 15 ani.