| teietei a întrebat:

Am si eu o mica problema. Am 14 ani, aproape 15. 1.70m. 45 kg. Si nu imi plac picioarele mele, sunt subtiri si am genunchii ixati... evit sa port fuste pentru ca am picioarele lungi si subtiri. Vreau sa fie mai groase. Ce sa fac?;|

3 răspunsuri:
| LiK3 a răspuns:

Ingrasa-te.
Bine acum asta nu inseamna excesiv si acum depinde de organismul tau

| Abadonna a răspuns:

Urmezi o dieta corespunzatoare ( sa atingi numarul necesar de calorii intr-o zi, sa consumi alimente cu valoare nutritiva corespunzatoare, un aport normal de glucide, lipide etc ) si sa mananci de suficiente ori pe zi, sa ai un program de somn normal, sa iei suplimente alimentare ( vitamine, Ca, Mg, Zn etc etc - deoarece alimentatia zilnica nu suplineste multe dintre acestea ) si astfel vei avea si pofta de mancare, sa ai o viata activa eventual combinata cu o activitate sportiva ( daca ai un program de sport bine gandit nu te va face mai slaba ci dimpotriva ) si...a, da, de asemenea trebuie sa ai si un pic de rabdare deoarece abia ce a trecut perioada in care are loc cresterea in inaltime ( ok, asta variaza de la om la om ) si evident ca nu s-a stabilizat inca mai nimic. Rabdare, o viata cat mai sanatoase si daca nu si nu atunci consulta un specialist nutritionist. Sunt destui, cauta pe net.
Sper sa te fi ajutat si sper sa reusesti sa obtii ce iti doresti happy

| torchwood a răspuns:

Buna! la inaltimea pe care o ai greutatea este destul de buna! iar picioarele nu stiu de ce esti complexata pe tema asta dar sunt multe fete care sincer ar vrea sa arate ca tine (nu stiu cum arati dar mi-am facut o idee)si parerea mea este ca ar trebui sa ramai asa cum esti si inca esti in crestere si dezvoltare