| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, daca ma puteti ajuta. In ultimul timp am probleme cu somnul, nu reusesc sa adorm destul de usor, si de aceea chiar dorm si 5 sau 3 ore pe noapte. Muzica nu ma mai ajuta la fel de mult ca inainte. Ce as putea face ca sa dorm mai mult?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Bea seara, cam cu o ora inainte de somn, un ceai de tei.Relaxeaza si calmeaza.
Pe urma ia o carte,aprinde veioza si citeste,nu tv,nu calculator,excita sistemul nervos si-n loc sa te linistesti si sa te relaxezi,iti obosesti ochii si creierul.
Nu te gandi "iar n-adorm,acum",stai si citeste,ia o carte care ti-ar putea place,nu stiu ce gusturi ai ca ti-as recomanda eu.
Si,citind,relaxeaza-te,goleste-ti mintea de ganduri ingrijorate si de nelinisti.
Sa aerisesti foarte bine camera ta inainte sa dormi,sa fie chiar frig.Te cocolosesti in asternutul cald cu ceaiul baut, cu cartea in mana si-n jumatate de ora, dormi tun!
Succes!

10 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Incearca sa te masturbezi inainte de culcare, serios.

| anonim_4396 explică (pentru Jigsaw):

I dont think i have any comment on that o.o

| Jigsaw a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e.

| adita32 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai.pe mine ma ajuta f mult sexul.pe tine?

| anonim_4396 explică (pentru adita32):

Eu sunt virgina si planuiesc sa raman asa (cel putin pentru o perioada) T_T

| Biutzu a răspuns:

Pai ia tinctura de valeriana, ar putea sa te frece cineva pe picioare sau nu dormi deloc o zi si fi foarte activa/oboseste-ti ochii cu un film sau calculator.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi incearca sa iesi la aer,sa te obosesti,sa micsorezi treptat ora la care te pui sa dormi, sa te uiti la un film k lumina puternica.Iar cand te pui sa dormi, te gandesti la lucruri frumoase pana iti golesti mintea.Somnul trebuie sa-ti vina mi se pare imposibil, nu stiu asa te`ai obisnuit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ar fi o idee buna, dar in timpul saptamanii nu prea am cand sa ma plimb pentru ca de obicei termin orele la 8 >.< (scoala afurisita)

| standianaflorentina a răspuns:

Buna.Pai eu ca sa adorm mai repede si sa visez inainte de culcare citesc o carte.Este buna ca iti oboseste ochii si te trimite la somn si pe langa asta mai si visezi cam ce ai citit.Acum nu stiu daca te ajuta avand in vedere ca esti la scoala.Ar mai fi o varianta mai drastica putin...se spune ca daca nu iti este somn sa stai in picioare langa pat cu lumina stinsa dar in picioare si atunci cand obosesti te-ai pun in pat si ai inchis ochi si somn usor. Sper sa te fi ajutat.