| Publicitatee a întrebat:

am si eu o problema grava dupa mine, plac un baiat si este cu 4 ani mai mare ca mine, si nu vreau sa ii arat ca il plac, si lui ii place de mine si ma intrebare daca vreau sa fiu ca el si la. m refuzat.si vorbim mai mereu la telef si lumea mi. a scos vorbe ca ma. s fi combinat ca el ceea ce nu e adv... ce sa fac sa continui sa vb ca el sau sa nu mai vb? ajutor va rog...

7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Daca il placi de ce l`ai refuzat? combina`te cu el. ce daca e cu 4 ani mai mare? atata timp cat stii ca si el te place.de ce mai astepti? raised eyebrows

| Emena a răspuns:

Daca v-a rade de tine? asta e. asa a fost si el la inceput

| Bessame a răspuns:

Pai daca iti place de el? tu cam ce vrei? nu sa fi cu el? Din moment ce a venit el la tine si el ti-a propus sa fi impreuna nu ai de ce sa te simti nu stiu cum el oricum stie ca iti place de el din moment ce zici ca vb des la tel lumea ti-a scos vb? lasa lumealaughinge rea e mult mai usor sa faci rau decat un bine asa ca tu sa fii fericita restul fack youlaughing)asa sa le zici! Si incearca daca vrei un sfat asa sa nu ai impresia ca va zice tipul ca te arunci asa dupa el iesiti intr-o zi la plimbare povestiti etc si apoi spune-i ca te-ai mai gandit si ti-ar face placere sa incercati ceva impreuna pentru ca de pierdut nu e nimic si te simti bine in compania lui! Bafta! si pe el pana nu e prea tazriu si ti-l ia alta ca baietii gasesc usor pe toate garduriile

| DenysaLove a răspuns:

Pai dc sa nu mai vb cu el?
Si daca u il placi si el te place dc l-ai refuzat?
Mai bine iti pui ordine in ganduri si sentimente si dupa daca chiar il placi incearca sa ii atragi atentia etc si sa il intrebi u daca vrea sa fie cu tine sau daca nu sa-l faci pe el sa te mai intrebe din nou si de data asta sa-l accepti ca iubit.

| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Eu una nu te inteleg...il placi pe tipul respectiv si el te place pe tine, te-a intrebat daca vrei sa fiti impreuna si tu ai zis nustraight face chiar nu inteleg.de ce sa-l refuzi cand iti place? parerea mea e ca ar trebui sa fiti impreuna daca va placeti unul pe altul si da continua sa vorbesti cu el. e cea mai mare prostie sa te iei dupa "ce spune lumea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu are varsta! Depinde ce cum este el. Daca are un anturaj dubios cel mai bine ar fi sa intrerupi orice legatura cu el, dar daca este muncitor, studios cu bun simt eu zic sa il accepti

| Publicitatee explică:

Da mai dar eu nu am mai avut nici un gg pana acum si imi e frica ca nu stiu sa sarut si apoi va rade de mine? helpsad