| VampyYuki a întrebat:

am si eu o problema si as cam vrea sa ma ajutati, dar va rog fara raspunsuri rautacioase.Asa deci.Probabil multi dintre voi ati mai auzit asta si inainte, dar imi place un baiat care nici macar nu stie de existenta mea(sau asa cred eu).A fost cu mine in scoala iar el este acum casa a IX-a, iar eu a VIII-a.Ideea e ca el este foarte popular si cunoscut,vreau sa zic ca are o gramada de prieteni iar eu nu sunt prea populara.(nu ca m-ar deranja).Dar nu stiu ce sa fac pentru. ca eu il plac de ceva timp.El nu are o prietena inca,dar odata,la un concurs la care a participat una dintre prietenele mele,a fost si el prezent, iar prietena mea l-a rugat sa o filmeze atunci cand incepe sa cante, iar el a acceptat.In urmatoarea zi la scoala prietena mea mi-a spus ca a vorbit cu el pe mess.Mi-a spus ca el a rugat-o sa ii trimita filmarea de la concurs pentru. ca vrea sa o vada pe M.C.(fata de care tocmai aflasem ca ii place).A trecut ceva timp de atunci si am auzit ca s-au despartit.Eu nici macar nu am curajul sa ii cer prietenia pe facbook pentru. ca il plac o gramada de fete si nu vreau sa fiu inca o obsedata in plus la colectie.Asta e singura mea teama.Ca o sa ma considere o tampa obsedata.Va rog ajutati-ma! Cum as putea sa ii atrag atentia in vreun fel? Sau daca credeti ca asta e imposibil va rog sa imi spuneti.Dau funda si multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| MicutzaCriss a răspuns:

Pai in primul rand nu cred ca esti genu de obsedata dupa unu si in al doilea rand daca ii liber acum, vorbeste cu el! abordeazal tu daca vezi ca el nu te baga in seama. prima data incepe cu fb e mai simplu si nu ai atatea emotii ca si cum ai vorbi fata in fata. daca ati fi fot in aceeasi cls ar fi fost mai usor dar lasa ca te descurci tu. curaj ca daca nu risti nu castigiwinking incearca sa iesi in evidenta, sa ii arati ca esti interesanta. incearca sa abordezi pe fb un subiect ce crezi ca il intereseaza ex masini, footbal etc te gandesti tu si apoi iti zic eu ca o sa mearga de la sine. deci depinde de tine gandeste-te ca esti tare, cool, incurajeazate si ceilalti o sa vada ca nu esti invizibila happy bafta sper ca ai inteles ceva laughing ca sincer nu ma prea descurc in explicatii

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Din intrebarea ta reiese ca esti destul de matura pentru varsta ta, si sunt sigura ca esti mult mai buna decat acele fete obsedate de el in multe privinte, deci nu ai nimic de pierdut daca ii trimiti o cere de prietenie pe Facebook.E un bun inceput, macar va sti de "existenta" ta.Sau o poti ruga pe prietena ta sa mai pomeneasca de tine cand vorbeste cu el pe mess.Si daca esti sigura ca iti place de el, mai baga-te in seama cu el al scoala, desi s-ar putea sa creezi o situatie stanjenitoare.Nu vreau sa te descurajez si mai mult decat esti acum, dar nu stiu, asta e parerea mea.

| Rumi a răspuns:

Fa-ti curaj si cere-i prietenia pe facebook, macar. Nu esti neaparat o obsedata daca ii ceri prietenia. Vorbiti, deveniti prieteni, radeti impreuna, iesiti prin oras eventual si ai sanse sa ii atragi atentia pentru ca tu nu esti ca celelalte (stai lipita de el, il iei ca pe un idol), tu vrei doar sa ii fii prietena. Si ia vezi, poate iese ceva. Mult noroc!

| NedeaAndrei a răspuns:

Pff..ugly situationlaughing Ai putea sa incerci sa vorbesti cu el, mess, fb, etc. si sa-i spui pe fata ce simti, dar iti recomand sa o faci face 2 face. Daca e baiat destept si iti apreciaza sinceritatea, foarte bine, daca incepe sa te considere o,, obsedata" cum spui tu, nu te merita.Bafta:*!