| Raton a întrebat:

Am si eu un coleg in clasa (mai tampit dar popular stiti voi genu) si daca spui ceva de el sare imediat la bataie (ii destul de tare), face mereu panarama de cineva oricum ar fi ( si daca nu-i ceva real inventeaza si toata lumea il crede) (cum ar fi noi in clasa avam o fata nu poti spune nimic despre ea nu comenteaza nimic, nu a facut nimic rau, nu-i tocilara nu nimic el face panarama de ea inventand ca pute groaznic toata lumea il crede), el nu-i tocmai atat de destept dar masa ii ea tot ce vrea ( are PS, PSP, tableta, telefon de 2000 de lei si toate alea) si se ia mereu de mine si cel mai bine prieten al meu (,, Lordi" are si el cont pe TPU) ce as putea face?

2 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Luati cativa baieti si il calcati in picioare. La propriu. Ca sa nu ii mai arda de panarama in viata lui.

| aleksuta a răspuns:

Buna! Si eu am in luceu un astefl de "specimen"daca ii pot spune.Poi parintii lui ii cumpara de toate si sa spunem ca viata este indulgenta cu el.Nu a stiut ce inseamna sa nu aiba vreo ceva.El acum incearca sa se dea mare sa iasa in evidenta si poate ca a si reusit si nu prea aveti ce face. Poate te consoleaza gandul ca va veni o vreme in care ai lui isi vor da seama pentru cine si-au nenorocit noptile la munca si pentru cine au luptat ei.Mai devreme sau mai tarziu va veni momentul in care datorita comportamentului sau nu se va putea integra in societate:sa-si faca o familie,un serviciu bun, prieteni pe masura, si in acel moment va realiza cat a gresit