| TrollingFace a întrebat:

E un tampit la mine in clasa un negru cu ochelari.
Ma si ma enevreaza suntem prieteni suntem 5 baieti si ne enerveaza negru asta face glume de tot caca si cand ii spun ca il spun la diriginta zice ca glumi se ia de noi daca ma bat cu unu sare el imediat cu piedici ca daca ne da el una ne lasa pe jos etc. Ce masa as ii fac?

16 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Si tampitii sunt oameni. si sunt ai nostri.
pentru altii, poate ca tu esti tampit. fii mai tolerant.
nu judeca si nu vei fi judecat.
parerea mea... ca sa-ti fie bine.
faci cum vrei

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Oh da, hai sa apelam la bataie, ca ea e raspunsul! Sunteti niste ca**ti cu ochi!

| ReyIzInsane a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Da silviu si tu ce ai sugera? trezeste-te ca realitatea nu e chiar asa cum noi(unii) speram sa fie...e mai dura.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru ReyIzInsane):

La 13 ani are deja probleme cu viata? Huh?

| ReyIzInsane a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Nu problema cu viata...adica depinde din ce perspectiva privesti. Pentru el poate sunt probleme cu viata, in etapa asta. Si acesti rromi ca sa nu le zic tigani sau cum zice el "negri" nu prea inteleg cu vorba din cate am vazut eu.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru ReyIzInsane):

Sa stii ca sunt chiar rasist fata de tigani, dar bataia e arma prostului. Daca te injosesti la nivelul lui, si dovedesti ca il poti bate...ce rezolvi cu asta?

| ReyIzInsane a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Nu rezolvi nimic. Sunt de aceeasi parere ca bataia e arma prostului, dar daca nu intelege acest "negru" ce poate sa faca? Dar stii ca e o vorba romaneasca, decat sa planga mama mai bine plange mama ta.

| ZvT a răspuns:

Cheama vreo 5 prieteni si legati-l de banca.

| ReyIzInsane a răspuns:

Daca e tampit si se ia de tine degeaba, ai vorbit cu el si tot nu inceteaza, aplica-i o bataie sa se invete minte sa mai glumeasca.

| Shikamaru a răspuns:

Frate daca tot nu te lasa si da in tine si nu te lasa si tot asa...tragei un pumn bine in nas sa vezi ca nu mai are chef nici de bataie nici de nimic si te lasa si in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in clasa a -9-a + te faci de ras daca ii spui la diriginta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atitutinea lui vine din propriile voastre fapte, vorbe de ocara dar si alte mizerii atribuite acestuia de catre unii colegi.
In fapt prin atitudinea lui incearca sa revolte fata de o atitudine a unor colegi care-l fac sa sufere.
Parerea mea este ca daca ai incerca cel putin tu sa-ti schimbi atitudinea, sa cauti a te impaca cu el, ai putea observa o schimbare majora si ulterior ca altii sa invete ca impacarea este cea mai buna solutie decat ura, parsivitatea, dispretul si xenofobia.

Fara doar si poate dincolo esti o persoana orgolioasa, razbunatoare, m-am uitat un pic in istoricul intrebarilor tale si raspunsuri, esti genul care daca ar incepe sa manance un tort ar incepe de le cireasa din varf, semn ca ai tendinta sa crezi ca totul ti se cuvine, cat timp dai dovada de rautate o sa ia de pierdut.

| CorinaEm a răspuns:

Daca zice ca glumi inseamna ca e glumi laughing invata sa scrii si vbeste dupa rolling on the floor

| Mistery98 a răspuns:

Spunel dirigintei ca vrea sa va bat ca nu stiu ce sau daca prindel undeva singur dupa sk si spune-i saa faci parte in parte cu el sa vezi dc e in stare ca se da cam mare

| DinaTina a răspuns:

Esti cam analfabet, scuza-ma ca iti spun.

| Phelps a răspuns:

Poi, poti sa te iei si tu de el, sa-i arati ca nu esti mielusel. Are ochelari... "aragaz" functioneaza tot timpu, zici ca e si negru? De aici las imaginatia ta sa se descurce.